• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dużo atrakcji w Sopocie na Dniach Kurortu

ewel
28 maja 2024, godz. 07:00 
Opinie (67)
Sopot będzie świętował Dni Kurortu. Sopot będzie świętował Dni Kurortu.

Będzie barwna parada, rejsy po Zatoce Gdańskiej, koncert zespołu Varius Manx i wiele innych atrakcji. W najbliższy piątek i sobotę warto wybrać się do Sopotu. Miasto będzie świętować Dni Kurortu.Traktujesz Sopot jako kurort?

W czerwcu 1823 r. oficjalnie otwarto miejski zakład kąpielowy i tę datę przyjęto za narodziny Sopotu jako kurortu.

Miasto będzie świętować tę rocznicę niebawem, przez dwa dni - 31 maja i 1 czerwca.

W ramach obchodów odbędzie się m.in. barwna Parada Kurortowa, rejsy po Zatoce Gdańskiej i koncert Varius Manx. Zespół zagra 1 czerwca na molo o godz. 19. Koncert jest bezpłatny, ale trzeba kupić bilet wstępu na molo.

Z okazji Dni Kurortu na sopockim molo zagra Varius Manx. Z okazji Dni Kurortu na sopockim molo zagra Varius Manx.
- Dni Kurortu to znakomita okazja, żeby lepiej poznać naszą ofertę uzdrowiskową. W Sopocie oferujemy zabiegi kąpielowe, prozdrowotne, rehabilitacyjne, pobyty sanatoryjne. Planujemy jeszcze rozszerzenie tej oferty, zwłaszcza w oparciu o lecznicze właściwości sopockiej solanki. Ale kurort to także bogata oferta kulturalna i rekreacyjna, to miejsce, gdzie leczy się i ciało i duszę - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu.
W weekend na przełomie maja i czerwca na skwerze KuracyjnymMapkamoloMapka można będzie poddać się zabiegom z zastosowaniem solanki i spędzić aktywnie czas.

1 czerwca to również Dzień Dziecka, organizatorzy przygotowali więc wiele atrakcji także dla najmłodszych.

Przez dwa dni, od godzin przedpołudniowych, w miasteczku na skwerze Kuracyjnym, przed wejściem na molo, odbywać się będą bezpłatne zabiegi, masaże, warsztaty, prelekcje, konkursy z nagrodami i pokazy.

Sopocka Organizacja Turystyczna zaprosiła do współpracy lokalnych przedsiębiorców oraz podmioty, które pracują w obszarze zdrowia oraz rozwoju oferty wellness i SPA. Odwiedzający będą mogli bliżej poznać specyfikę medycyny uzdrowiskowej, pospacerować po mieście z przewodnikiem, a także popłynąć w bezpłatny rejs po Zatoce Gdańskiej.

Szczegółowy program imprezy znaleźć można w naszym Kalendarzu Imprez:

ewel

Wydarzenia

Dni Kurortu

Dni Kurortu: Varius Manx (4 opinie)

(4 opinie)
10 zł
pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (67)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane