• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dziki parking taksówek przy stacji PKM

Szymon Zięba
14 maja 2024, godz. 07:00 
Opinie (137)

Dziki parking przy PKM Kiełpinek.

Szpaler taksówek stojących przy stacji PKM KiełpinekMapka zajmuje teren "na dziko". Interweniować może tu jednak tylko straż miejska czy policja, bo działka, na której stoją auta, nie należy ani do miasta, ani do Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Czy służby powinny interweniować ws. parkingu?

Dziki parking niebieskich taksówek przy PKMO sprawie dziwnego parkingu taksówek "z aplikacji" poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Internauci zastanawiają się, czy flota parkuje w tym miejscu zgodnie z prawem.

W sprawie zwróciliśmy się z pytaniami najpierw do Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Tam usłyszeliśmy, że teren nie należy do PKM. Kolejne kroki skierowaliśmy więc do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Zrobili sobie park maszyn pod lasem? (21 opinii)

Parking taxi Bolt przy PKM Kiełpinek, obok wejścia do rezerwatu Dolina Strzyży
Parking taxi Bolt przy PKM Kiełpinek, obok wejścia do rezerwatu Dolina Strzyży


Jak się okazuje, również i GZDiZ nie zarządza terenem, na którym stoją taksówki.

- Widoczne na nagraniu samochody przy ul. Szczęśliwej, która jest drogą publiczną, parkują na terenie znajdującym się już poza pasem drogowym. Teren ten nie należy do Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni - mówi Patryk Rosiński, rzecznik GZDiZ.

Dziki parking to wykroczenie?Z kolei samo parkowanie na terenie zielonym - tłumaczy Rosiński - przez właściwe służby porządkowe może zostać zinterpretowane jako naruszenie artykułu 144 Kodeksu wykroczeń.

Mówi on, że każdy, kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 1 tys. zł albo karze nagany.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (137)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane