• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Fontanna Neptuna w żółto-niebieskich barwach. Żart kibiców z WOŚP w tle

Maciej Korolczuk
21 lutego 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 

Arka Gdynia

W nocy z niedzieli na poniedziałek fontanna Neptuna została podświetlona w żółto-niebieskich barwach. Kibice Arki twierdzą, że to ich inicjatywa wylicytowana w aukcji WOŚP, fani Lechii wskazują, że to gest w ramach solidarności z Ukrainą. W nocy z niedzieli na poniedziałek fontanna Neptuna została podświetlona w żółto-niebieskich barwach. Kibice Arki twierdzą, że to ich inicjatywa wylicytowana w aukcji WOŚP, fani Lechii wskazują, że to gest w ramach solidarności z Ukrainą.

Pamiątka ślubna, gest solidarności z Ukrainą czy po prostu żart kibiców Arki, którzy wygrywając licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na jedną noc podświetlili w barwach swojego klubu fontannę NeptunaMapka w Gdańsku? Po tym, jak w niedzielę wieczorem informacja o niewinnym żarcie obiegła media społecznościowe, na nogi postawiono służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście.Fontanna Neptuna w żółto-niebieskich barwach:

W niedzielny wieczór, gdy piłkarze Lechii wygrywali na boisku z Lechem Poznań (1:0), kibice Arki Gdynia (trzymający tzw. zgodę z kibicami z Poznania) też mieli swoje pięć minut. W Internecie pochwalili się, że na jedną noc fontanna Neptuna na Długim Targu została podświetlona w żółto-niebieskich barwach.

Kibice Arki chwalą się wygraną w licytacji WOŚP- Zabytkowa fontanna Neptuna znajdująca się w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska - na Długim Targu, to jeden ze znaków rozpoznawczych tego miasta. To również symbol bardzo często wykorzystywany przez kibiców zza miedzy. Gdy na początku roku na aukcji charytatywnej pojawiła się możliwość jego podświetlenia na dowolne barwy w wybranym dniu, musieliśmy skorzystać z takiej okazji, by pomalować gdańszczanom świat na żółto i na niebiesko - czytamy na stronie arkowcy.pl. - Przystąpiliśmy do licytacji i finalnie ją wygraliśmy. Uzgodniliśmy z gdańską spółką podświetlenie zabytku w jedynych słusznych barwach. Termin oczywiście też nie jest przypadkowy, ponieważ dzisiaj do miasta za Sopotem zawitała nasza zgoda, Lech Poznań. Neptun jest dziś żółto-niebieski. Aż do świtu - cieszyli się kibice Arki.
W licytacji udział wzięły cztery osoby. Zwycięzca za symbol Gdańska w barwach Arki zapłacił 710 zł. W licytacji udział wzięły cztery osoby. Zwycięzca za symbol Gdańska w barwach Arki zapłacił 710 zł.

710 zł za podświetlenie wpłynęło do WOŚPInformację o podświetleniu Neptuna "na żółto i na niebiesko" potwierdza Agnieszka Kowalkiewicz, rzecznik prasowy spółki Gdańskie Wody, zarządzającej na co dzień gdańskim zabytkiem. Jednak jak podkreśla, oficjalny powód wybrania takiej a nie innej iluminacji, wskazany przez zwycięzcę licytacji jest inny.

- Licytację wygrała osoba prywatna, poproszono nas o połączenie koloru złotego i granatowego, jako symboli rocznicy ślubu - mówi Kowalkiewicz.
Podświetlenie fontanny zostało wylicytowane za 710 zł. W licytacji wzięły udział tylko cztery osoby.

W ubiegłym roku podobna aukcja zakończyła się wynikiem o 200 zł niższym, a fontanna rozbłysła na różowo.

Żółto-niebieski Neptun postawił policję na nogiCo ciekawe, informacja o żółto-niebieskim Neptunie postawiła na nogi służby odpowiadające za bezpieczeństwo w mieście. W obawie przed ewentualną konfrontacją kibiców obu drużyn w stan gotowości postawiono Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, na wniosek którego w rejon Długiego Targu skierowano dodatkowe patrole policji.

Na szczęście żadna interwencja nie była konieczna.

Ostatecznie z Neptuna w żółto-niebieskich barwach zyskali wszyscy: kibice Lechii ciesząc się z kompletu punktów nad zaprzyjaźnionym z Arką Lechem Poznań, kibice Arki mający satysfakcję z iluminacyjnego dowcipu i przede wszystkim dzieci, na cel których zbierano środki w ramach licytacji WOŚP.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (186)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane