Fakty i opinie

stat

Gangster na działkach, pijany na skuterze

Zobacz nagranie patrolu drogówki, który zatrzymał skuter na Hucisku

Od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż ciążył na nim wyrok aż 16 lat więzienia. Dobra passa zakończyła się w ubiegły piątek, gdy został zatrzymany na terenie ogródków działkowych na Jasieniu. Natomiast w ubiegłą sobotę zatrzymano na Hucisku kierującego skuterem, który wraz z pasażerem wykazał się całkowitą bezmyślnością.Twój znajomy jest poszukiwany przez policję, a ty znasz miejsce jego pobytu. Co robisz?

nic nie robię, to nie moja sprawa 22%
to zależy, na ile dobrze go znam i za co jest poszukiwany 37%
ostrzegam go, żeby lepiej się ukrył 19%
od razu kontaktuję się z organami ścigania 22%
zakończona Łącznie głosów: 1560
W ubiegły piątek, gdańscy kryminalni wpadli na trop groźnego przestępcy, który od dawna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. To jeden z ostatnich członków tzw. grupy kajdaniarzy, która miała na swoim koncie brutalne rozboje. Do niedawna, jego wizerunek bez trudu można było odnaleźć na stronie internetowej Centralnego Biura Śledczego Policji.

Czytaj więcej: G jak gang kajdankowy

- 58-latek był poszukiwany czterema listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2016 r. i przebywał poza granicami kraju oraz posługiwał się fałszywymi dokumentami tożsamości. Zarzuca się mu udział m.in. w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboje z użyciem broni palnej oraz związek z przestępczością narkotykową - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zatrzymanego czeka 16 lat odsiadkiZatrzymany 58-latek ukrywał się od trzech lat.
Zatrzymany 58-latek ukrywał się od trzech lat. mat. prasowe
Poszukiwany został zatrzymany na terenie ogródków działkowych przy ul. Źródlanej na Jasieniu. Do ostatniej chwili starał się umknąć depczącym mu po piętach stróżom prawa. I trudno się temu dziwić. Na 58-latku ciąży prawomocny wyrok, na mocy którego najbliższe 16 lat spędzi za kratami.

- Do zatrzymania doszło w wyniku pościgu na terenie ogródków działkowych. Mężczyzna na widok kryminalnych z Suchanina rzucił się do ucieczki, a pościg za nim trwał m.in. po zabagnionych częściach terenu. Policjanci obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji próbował jeszcze wprowadzić policjantów w błąd co do swojej tożsamości - uzupełnia asp. Kamińska.

Po chodniku, bez kasku, a pasażer z puszką piwaW sobotni poranek drogówka wyeliminowała z ruchu drogowego 25-latka, którego bezmyślność była wręcz porażająca. Mężczyzna urządził sobie na skuterze przejażdżkę po centrum Gdańska, podczas której jeździł po chodniku. W przejażdżce towarzyszył mu jego kolega. Zarówno 25-latek, jak i jego kompan znajdowali się pod wpływem alkoholu i nie mieli na głowie kasków.

Jednak jazda po chodniku i brak kasków to nie jedyne powody, dla których para na skuterze zwróciła na siebie uwagę patrolu drogówki. "Swobodny jeździec" na miejscu pasażera trzymał w ręku... puszkę piwa.

- Na ul. Hucisko policjanci ruchu drogowego, którzy pełnili służbę w radiowozie nieoznakowanym, podjęli interwencję wobec kierowcy skutera. Mężczyzna bezpośrednio przed radiowozem, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, przejechał przez to przejście, a swoją jazdę kontynuował po chodniku. Ponadto zarówno motorowerzysta, jak i pasażer jechali bez kasku, a pasażer skutera dodatkowo trzymał w dłoni puszkę z piwem - relacjonuje nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

"Stresująca" kontrolaNa tym w zasadzie można byłoby zakończyć informację o zatrzymaniu młodych mężczyzn, gdyby nie odmowa dmuchnięcia w alkomat - a właściwie jej rozbrajające uzasadnienie - ze strony prowadzącego skuter.

- Policjanci podczas kontroli drogowej wyczuli zapach alkoholu od 25-letniego kierowcy skutera. Mężczyzna powiedział policjantom, że wcześniej pił alkohol, ale nie jest w stanie poddać się badaniu alkomatem, bo bardzo zestresowała go policyjna kontrola. W związku z tym policjanci doprowadzili mężczyznę do placówki zdrowia, w której została mu pobrana krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 25-letniemu kierowcy - informuje nadkom. Ciska.

Pasażer miał ok. 1,5 promilaNajwidoczniej 22-letni kompan kierującego nie był "tak zestresowany", gdyż nie miał żadnych oporów przed poddaniem się badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało w wydychanym powietrzu blisko 1,5 promila alkoholu. Ten wynik nie pozostanie bez wpływu na wysokość kary, jaką będzie musiał ponieść kierujący skuterem. Za jazdę bez kasku 22-latek został ukarany mandatem karnym.

- Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mieszkaniec Gdańska kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości, będzie groziła mu kara dwóch lat pozbawienia wolności, a także utrata uprawnień do kierowania. Wobec mężczyzny zostanie też sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym. Gdańszczanin odpowie między innymi za jazdę motorowerem po chodniku i po przejściu dla pieszych, kierowanie pojazdem bez obowiązkowego kasku, a także przewożenie nietrzeźwego pasażera - kończy nadkom. Ciska.

Opinie (118) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.