Fakty i opinie

stat

Gdynia: Infobox już otwarty


22-metrowa wieża z widokiem na Zatokę Gdańską oraz peryskopem zmian na najbliższe lata, interaktywne obrazy, makieta z 2 tys. budynków - to tylko niektóre atrakcje otwartego w sobotę w centrum Gdynizobacz na mapie Gdyni Infoboxu.Wybierasz się do Infoboxu?

tak, nie mogę już doczekać się wieży widokowej i innych atrakcji

18%

tak, ale odwiedzę go przy okazji

40%

raczej nie, choć nie wykluczam, że tam kiedyś wpadnę

22%

nie, to nie dla mnie

20%
Infobox ma być miejscem, w którym gdynianie i turyści będą mogli zapoznać się z kulturalną ofertą miasta, inwestycjami prowadzonymi przez największe firmy oraz planem rozwoju miasta na najbliższe lata. Będzie można tam kupić też bilety do gdyńskich teatrów czy zapoznać się z ofertą kulturalną innych instytucji.

- Nasze pokolenie ma niebagatelną możliwość obserwowania zmian, jakie zachodzą w naszych miastach. W Gdyni będzie ich w najbliższych latach jeszcze więcej ze względu na zabudowę terenów postindustrialnych. Liczę również, że Infobox stanie się miejscem, w którym inwestorzy, gdynianie i turyści będą mogli wspólnie rozwijać wizję naszego miasta - podkreśla prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Gdyńskie "obserwatorium zmian" to 65 kontenerów na skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni. Nowoczesna architektura ma od razu wskazywać na ducha Gdyni. - Takie miejsca powstają tylko w dynamicznie rozwijających się i nowoczesnych miastach - podkreśla Wojciech Szczurek.

W Infoboxie znajdziemy sporo multimedialnych materiałów, pozwalających na "wirtualny spacer" po mieście, czy zobaczenie efektów inwestycji, które w rzeczywistości dopiero się rozpoczęły. Jest też największa w Polsce (8 na 4 m) makieta z ok. 2 tys. budynków. Na niej również znajdziemy to, co już istnieje oraz inaczej podświetlone inwestycje, które są dopiero realizowane, bądź dopiero w planach. Nie zabrakło też JuniorBox, czyli kącika dla najmłodszych.

W przestrzeni, którą otacza zrewitalizowany Skwer Stefana Żeromskiego, miejsce znalazła też restauracja, zlokalizowana na tarasie, a także Centrum Kultury. Jest też oczywiście 22-metrowa wieża widokowa, na którą będzie można dostać się windą i schodami. Z jej szczytu rozpościera się widok na Skwer Kościuszki, Molo Południowe oraz Zatokę Gdańską i śródmieście Gdyni.

Opinie (436) 15 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.