• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wiadomości

Jarosław Olszewski

Jarosław Olszewski

Ur. 27 stycznia 1969 r. w Gdyni. Były żużlowiec GKS Wybrzeże Gdańsk. Licencję żużlową zdobył w 1985 roku. Na stałe do zespołu wszedł rok później stając się z meczu na mecz coraz mocniejszym punktem. Pierwszy znaczący sukces zanotował w sezonie 1987, zdobywając tytuł drugiego młodzieżowego indywidualnego wicemistrza Polski. Rok później triumfował w rozgrywkach Srebrnego i Brązowego Kasku, a także był finalistą indywidualnych mistrzostw świata juniorów.

Wraz z Tomaszem Gollobem zdobył w 1989 roku młodzieżowe mistrzostwo Polski par klubowych. W latach 1989 - 1990 ponownie był finalistą IMŚJ. W roku 1990 we Lwowie, zajął 4. miejsce, przegrywając w barażu o brązowy medal z legendarnym później Tonym Rickardssonem.

W 1994 roku wywalczył we Wrocławiu brązowy medal indywidualnych mistrzostw Polski, a w 1995 na tym samym torze zajął drugie miejsce w finale Złotego Kasku. Od roku 1986 był powoływany do kadry Polski, najpierw młodzieżowej a potem seniorów. Wystąpił też trzykrotnie w eliminacjach IMŚ, dochodząc nawet do półfinału kontynentalnego w Pradze.

Był bardzo skutecznym zawodnikiem ligowym i do dziś uznawany jest za jedną z legend gdańskiego żużla. Dla Wybrzeża zdobył w sumie 1819 ligowych punktów. Więcej ma na koncie jedynie Mirosław Berliński.

niestety negatywnie na jego formę wpłynęła zmiana barw klubowych. Przed rozpoczęciem sezonu 1996 Olszewski został sprzedany do pilskiej Polonii, gdzie tylko w pierwszym roku startów spisywał się dobrze. Po latach wrócił do Gdańska, gdzie do roku 2014 pracował jako trener w szkółce mini żużlowej.

92 artykuły

Michał Sielski

Wydawca

Michał Sielski

Najczęściej czytane