Fakty i opinie

stat

Jezus skazany pod Złotą Bramą. Spektakl na Głównym Mieście

Spektakl o ostatnich godzinach życia Jezusa.

Piłat zapytał "Kogo mam uwolnić?", tłum zakrzyknął "Uwolnij Barabasza". Jezus został skazany na śmierć. Rozgrywany przy Złotej Bramie spektakl opowiadający o Męce Pańskiej obejrzało w piątkowy wieczór kilkaset osób. A o godz. 21:45 rozpoczęło się V Nocne Misterium Krzyża.W spektaklu "Sąd nad Jezusem", który rozpoczął się o godz. 20 między Złotą Bramą a Katownią zobacz na mapie Gdańska, kilkudziesięciu aktorów zaprezentowało widzom ostatnie godziny życia Jezusa.

Skazany przez Piłata Chrystus umiera na krzyżu, ale tej sceny nie ma nigdy w przedstawieniu. Urywa się ono w momencie, gdy Jezus niosący krzyż znika w Katowni.

Jak co roku, spektakl w centrum Gdańska oglądało kilkuset widzów. Towarzyszyła im odgrywana na żywo muzyka, skomponowana przez członków zespołu Karpaty Magiczne.

Organizatorem przedstawienia było stowarzyszenie SUM, które odpowiada także za doroczną gdańską Paradę Niepodległości, obywającą się 11 listopada oraz Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia przemierza ulice Gdańska.

Misterium z krzyżem


Przy świetle pochodni, w ciszy, pokutnicy w kapturach wyruszyli o godz. 21:45 z Bastionu św. Gertrudy zobacz na mapie Gdańska na Dolnym Mieście do Bazyliki Mariackiej zobacz na mapie Gdańska.

Maszerujący na czele procesji wspólnymi siłami niosą sześciometrowy krzyż. To już nie jest spektakl teatralny tylko religijne doświadczenie, przeżywane osobiście i we wspólnocie.

Opinie (288) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.