• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kamperem na wakacje do Trójmiasta

Aleksandra Nietopiel
4 lipca 2023, godz. 15:00 
Opinie (103)
Kierowca wjeżdżający kamperem do miasta musi patrzeć na znaki, chcąc zostawić auto na parkingu w SPP. Dla kamperów przygotowane są miejsca na kempingach i polach namiotowych w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Kierowca wjeżdżający kamperem do miasta musi patrzeć na znaki, chcąc zostawić auto na parkingu w SPP. Dla kamperów przygotowane są miejsca na kempingach i polach namiotowych w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Czasami warto wiedzieć, gdzie we własnym mieście można rozstawić kampera. Raz, że znajomi lub rodzina z głębi Polski mogą o to zapytać. Dwa, można sobie samemu sprawić dwudniową namiastkę urlopu, nawet nigdzie nie wyjeżdżając.Czy zdarzyło ci się podróżować kamperem?

Caravaning nie jest w Polsce tak popularny, jak choćby w zachodniej Europie, ale ma swoje szybko rosnące grono zwolenników. Kamper sprawdzi się zarówno podczas wypoczynku nad jeziorem, morzem, jak i w górach.

Co prawda w Trójmieście specjalnie przygotowanych stref dla kamperów nie ma. Chyba że skorzystamy z miejsc na kempingach i polach namiotowych.

Wakacje pod znakiem utrudnień na drogach? Wakacje pod znakiem utrudnień na drogach?

Miejsce w Kolibkach się nie sprawdziłoW Gdyni nie ma specjalnie wydzielonych miejsc dla kamperów, choć przez jeden sezon w Kolibkach funkcjonowała taka strefa. Firma, która prowadziła interes, nie była jednak zainteresowana przedłużeniem działalności na kolejne lata. Kampery mogą jednak bez problemów wjeżdżać do miasta i parkować zgodnie z obowiązującymi zasadami.

- Jeżeli kamper jest zarejestrowany jako auto osobowe, to może być ustawiany na miejscach parkingowych bez ograniczeń. Jeżeli nie zagraża bezpieczeństwu, to podlega przepisom o ruchu drogowym oraz za opłatą, jeżeli miejsce parkingowe znajduje się w strefie płatnego parkowania. Natomiast w przeważającej części Strefy Płatnego Parkowania są tabliczki T30 wskazujące na sposób ustawienia pojazdu względem krawędzi jezdni oznaczonej na tabliczce barwą szarą - informuje Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Gdyni.

Kampery na sprzedaż w serwisie ogłoszeniowym Trojmiasto.plZnak informuje też o tym, że miejsce jest przeznaczone dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t.

Zdjęcie z bulwaru Nadmorskiego w Gdyni zrobione w 2017 r. Takie parkowanie wzbudza wśród kierowców zastrzeżenia, nie wszystkim podoba się zajmowanie miejsc przez tego typu pojazdy. Zdjęcie z bulwaru Nadmorskiego w Gdyni zrobione w 2017 r. Takie parkowanie wzbudza wśród kierowców zastrzeżenia, nie wszystkim podoba się zajmowanie miejsc przez tego typu pojazdy.

Jeśli ktoś chce kamperem przyjechać do Gdyni, to może poszukać miejsca noclegowego na polu namiotowym U Wnuka przy ul. Osada Rybacka 9bMapka lub skorzystać z Camper Parku przy al. Zwycięstwa 291.

W Gdańsku park Steffensów, Jelitkowo i Stogi- Nie prowadzimy żadnych miejskich parkingów specjalnie dla tych pojazdów. Według polskiego prawa kamper o masie do 3,5 t traktowany jest jak każdy inny pojazd osobowy. W związku z tym można zaparkować nim wszędzie tam, gdzie można to zrobić normalnym samochodem osobowym, o ile oczywiście nie blokuje on miejsca przejazdu - informuje Jędrzej SieliwończykUrzędu Miejskiego w Gdańsku.


Wśród miejsc przeznaczonych na wjazd i postój kamperów i przyczep kempingowych jest pole namiotowe Stogi 218 przy ul. Wydmy 9.Mapka

Po sąsiedzku, na Stogach, jest też Camping nr 114Mapka Camper Park & Camping.

W tej dzielnicy jest tez przygotowane miejsce dla kamperów w Camper Park & Camping.przy ul. Stogi 1Mapka.

Kolejna lokalizacja dla kamperów znajduje się niemal w centrum miasta, to Camper Park Politechniki Gdańskiej w parku Steffensów przy ul. Towarowej 40Mapka.

Z dala od centrum z kolei znajduje się Camping 69 w Orlinku na Wyspie Sobieszewskiej przy ul. Lazurowej 5.MapkaPodobnie w SopocieSopot, choć najmniejszy, to z chęcią wybierany jest także na wypoczynek pod namiotem czy w przyczepie kempingowej. Kampery i przyczepy mogą zatrzymać się na polu Park 45 ul. Bitwy pod Płowcami 73/79Mapka. Jest też taka możliwość przy al. Niepodległości 899 Mapkana kempingu Metropolis Sopot i przy wejściu na plażę nr 34 na kampingu Sopot 34.

Jeśli chodzi o poruszanie się po mieście i parkowanie, obowiązują takie same zasady jak dla pozostałych kierujących.

- Kierowcy tych pojazdów muszą się kierować zasadami wynikającymi z przepisów prawa o ruchu drogowym. Nie mamy specjalnych, dodatkowych uregulowań dotyczących parkowania pojazdów typu kamper w Sopocie. Parkując na miejscach w strefie, kierowcy muszą ponosić opłaty na zasadach ogólnych wynikających z uchwały Rady Miasta Sopotu - informuje Anna Dyksińska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (103)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane