• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kandydat na radnego: "Elo mordeczki!". Ruch Kocham Gdańsk zarejestrował listy

Ewelina Oleksy
1 marca 2024, godz. 17:30 
Opinie (325)
 • Ruch Kocham Gdańsk zaprezentował kandydatów na radnych.
 • Łukasz Gąsiorowski, kandydat na radnego ruchu Kocham Gdańsk w okręgu 3 zwrócił się do młodych wyborców.

Komitet Kocham Gdańsk-Kandydaci Niezależni jako pierwszy zarejestrował swoje listy kandydatów na miejskich radnych. W piątek, 1 marca, zaprezentował ich skład. Nie zabrakło oryginalnych pomysłów na zmiany w Gdańsku i tak samo oryginalnych wypowiedzi: - Elo mordeczki! - zwrócił się do swoich potencjalnych wyborców jeden z kandydatów.Jaki styl prowadzenia kampanii wyborczej wolisz?

Trzeba przyznać, że na tle wielu przedwyborczych konferencji prasowych organizowanych w ostatnim czasie, ta piątkowa, na którą zaprosił ruch Kocham Gdańsk, się wyróżniała.

Kandydat na radnego do młodych: "Elo mordeczki!"Głównie za sprawą jednego kandydata do Rady Miasta Gdańska - Łukasza Gąsiorowskiego [będzie startował w okręgu nr 3 - dop.red.], który zwrócił się do swoich potencjalnych wyborców w sposób raczej niespotykany na tego typu wydarzeniach.

- Kilka słów do młodych: Elo mordeczki! Wiem, że macie dość słuchania tych NPC-tów! Ja jestem waszym głosem w tym mieście i chcę, abyście byli usłyszeni. Wiem, że nikt was nie słucha. Napiszcie do mnie na Instagramie, na Facebooku, znajdźcie mnie, napiszcie, co u was słychać i czego wam potrzeba, elo! - powiedział.

IMPREZY I WYDARZENIA Imprezy nie tylko dla młodych! sprawdź w naszym kalendarzu

kwi 20-21
Targi Rzeczy Ładnych
Kup bilet
maj 12
Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."
Kup bilet
maj 17-18
Juwenalia Gdańskie 2024
Kup bilet


Gąsiorowski dodał, że projektem, który chciałby zrealizować, jest mentoring międzypokoleniowy, czyli miejsca integrujące seniorów z młodzieżą.Kocham Gdańsk przedstawia kandydatów na radnychKomitet Kocham Gdańsk jako pierwszy zarejestrował w PKW listy kandydatów na radnych. To nowy ruch miejski złożony z mieszkańców, którzy nie należą do partii politycznych. Ich kandydat na prezydenta ma zostać wybrany wspólnie w wewnętrznych prawyborach i ogłoszony niebawem.

- Nasza inicjatywa ma na celu odpartyjnienie rady miasta. Nie jesteśmy politykami, jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy kochają Gdańsk i pragną uczestniczyć w jego rozwoju. Gromadzimy ludzi z różnych środowisk, o różnych umiejętnościach. Mamy entuzjazm i motywację - mówił w piątek Tomasz Jezierski, pełnomocnik wyborczy Kocham Gdańsk.
Kardiolog Andrzej Pecka kandydatem na prezydenta Gdańska Kardiolog Andrzej Pecka kandydatem na prezydenta Gdańska

Artur Szostak, współzałożyciel ruchu dodał, że Kocham Gdańsk tworzy ponad 40 osób, które się wcześniej nie znały.

- Jesteśmy kwintesencją hasła "miasto to ludzie" - powiedział.
W piątek, 1 marca, zaprezentowano, kto z ramienia Kocham Gdańsk wystartuje w wyborach do rady miasta.

Kandydaci, którzy zajmują pierwsze miejsca na liście w każdym z okręgów. W środku w szarych bluzach założyciele ruchu - Artur Szostak (z transparentem) i Tomasz Jezierski. Kandydaci, którzy zajmują pierwsze miejsca na liście w każdym z okręgów. W środku w szarych bluzach założyciele ruchu - Artur Szostak (z transparentem) i Tomasz Jezierski.

Jakie pomysły na zmiany w Gdańsku?Postulatów wyborczych Kocham Gdańsk ma wiele. Można się z nimi zapoznać poniżej.- Ale mamy też kilka marzeń pod hasłem ambitny Gdańsk, choć może się to wydawać nierealne, to my chcemy to zrobić - powiedział Szostak.
Wśród tych pomysłów wymienił:

 • przebudowę węzła Hucisko - droga powinna biec tam pod ziemią, a na ziemi powinien zostać stworzony park, powinien też tam zostać przeniesiony dworzec autobusowy,
 • połączenie liniowe, a nawet budowa linii metra na południowe i zachodnie dzielnice natychmiast, a nie za 15 lat,
 • zadaszenie części skwerów i parków, by można z nich było korzystać cały rok.

Poniżej, w galerii, listy kandydatów na radnych wraz z opisem.

 • Kandyaci na radnych komitetu Kocham Gdańsk.
 • Kandyaci na radnych komitetu Kocham Gdańsk.
 • Kandyaci na radnych komitetu Kocham Gdańsk.
 • Kandyaci na radnych komitetu Kocham Gdańsk.
 • Kandyaci na radnych komitetu Kocham Gdańsk.
 • Kandyaci na radnych komitetu Kocham Gdańsk.


Opinie wybrane

Wszystkie opinie (325)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane