Fakty i opinie

stat

Kibice świętowali w Gdańsku po meczu Hiszpania-Włochy

Najnowszy artukuł na ten temat

Jak zostałem 'niewolnikiem' UEFA

Długo w noc bawili się kibice po niedzielnym meczu Euro rozegranym w Gdańsku.Irlandczycy płakali, Chorwaci się cieszyli, Hiszpanie i Włosi robili dobrą minę do złej gry. Wszyscy razem, łącznie z Polakami, zgodnie świętowali inaugurację grupy C na Euro 2012. Na gdańskich ulicach najgłośniej bawili się Hiszpanie.Czy widziałeś zabawę kibiców na ulicach Trójmiasta?

tak, była fantastyczna i dała(e)m się jej ponieść 59%
tak, ale tylko w relacjach mediów 11%
nie, i żałuję tego 18%
nie, ale cieszę się, że już po meczu i że teraz będzie spokojniej 12%
zakończona Łącznie głosów: 1257
Włosi i Hiszpanie wracali z PGE Areny z uczuciem niedosytu i widać to było już na dworcu. Kibice wysiadali z pociągów SKM w ciszy. Dopiero na Głównym Mieście ożywili się i dali recital przyśpiewek. Wielu popisywało się znajomością (zaskakująco dobrą) naszej: "Polska, biało-czerwoni!".

Trzeba jednak przyznać, że kibice rozkręcali się głównie na widok kamer i aparatów fotograficznych. Remis z rozbitą kadrą Włoch to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań Mistrzów Świata i Europy. Nawet osłabiona Italia okazała się jednak drużyną piekielnie trudną do pokonania, także na prawdziwą fiestę będziemy musieli prawdopodobnie jeszcze trochę poczekać.

Na dworcu głównym w Gdańsku porządku pilnowały patrole Służby Ochrony Kolei, Żandarmeria Wojskowa, Policja i Straż Miejska. Na ul. Długiej można też było zobaczyć funkcjonariuszy z napisem Polizei na mundurach. Kibice jednak zachowywali się spokojnie i przyjaźnie, także służby porządkowe raczej nie musiały interweniować. Zgodnie z zapowiedziami, kibicowanie na arenach międzynarodowych to zupełnie inna para butów, niż kibicowanie ligowe. Nie ma tu waśni, ani zorganizowanych grup, nie ma też agresji. Oby tak dalej.

Kibice z różnych krajów spędzali czas w przyjacielskiej atmosferze. Po meczu Hiszpanie rywalizowali z Włochami, kto głośniej śpiewa, a później padali sobie w ramiona i przybijali "piątki". Do Irlandczyków, którzy w pubach oglądali mecz z Chorwacją, dosiadali się kibice squadra azzura, by razem oglądać zmagania piłkarzy na poznańskim stadionie.

Zabawa przed meczemTak kibice typowali przed meczem

Opinie (334) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.