• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolejka po bilety blokuje tunel. SKM ponownie przyklei specjalne strzałki

piw
26 lipca 2023, godz. 20:00 
Opinie (259)

Szeroki tunel, a przejść trudno, bo całą jego szerokość zajmuje kolejka do kasy po bilety. Problem pasażerów SKM nieumiejących ustawić się prawidłowo w "ogonku" wraca jak bumerang. Przedstawiciele SKM, którzy raz już nalepili specjalne stópki-strzałki, pokazujące jak się ustawiać, nalepią je po naszej interwencji ponownie. Wcześniej zlikwidowano je, bo uznano... że nie są już potrzebne.Jak najczęściej kupujesz bilety SKM?

Problem zablokowanego przez kolejki po bilety przejścia przez tunel w Gdańsku GłównymMapka pojawia się głównie w wakacje. Wtedy na dworcu jest zdecydowanie większy ruch i więcej osób - także turystów - staje w kolejkach do kas biletowych.

Często zdarza się, że kolejka rośnie - jednak nie wzdłuż ściany, a prostopadle do niej. Dochodzi wówczas do sytuacji, że szerokie przecież światło tunelu jest praktycznie całe zasłonięte przez pasażerów SKM chcących kupić bilet.

Sytuację taką opisał rok temu jeden z naszych czytelników.

Kilka dni temu podobne zachowanie pasażerów zauważył i nagrał inny nasz czytelnik, a film przysłał na Raport z Trójmiasta. Za zgłoszenie bardzo dziękujemy.

10:54 24 LIPCA 23

Znowu nie ma przejścia przez kolejkę po bilety (70 opinii)

Ludzie, ustawiajcie się tak, aby można było przejść
Ludzie, ustawiajcie się tak, aby można było przejść


Zapytaliśmy przedstawicieli SKM o stopki, które znajdowały się przy kasach. Okazuje się, że zostały one zdemontowane.

Sprawdź rozkład jazdy SKM- Na początku lipca ubiegłego roku kasy PKP SKM zostały przeniesione z peronu 5 SKM do wyremontowanego tunelu dworca Gdańsk Główny i od początku cieszyły się dużą popularnością. By zasugerować podróżnym ustawianie się do nich tak, by nie blokować ruchu w tunelu, za zgodą zarządcy tunelu (spółki PKP PLK), na podłodze przy ścianie nakleiliśmy plastikowe ślady stóp. Po wakacjach naklejki nie były już potrzebne i zostały usunięte - mówi Tomasz Złotoś, rzecznik SKM.
Okazuje się jednak, że oznaczenia powrócą.

- Mamy już zgodę PKP PLK na ich ponowne naklejenie, co zamierzamy zrobić w czwartek. By ułatwić pasażerom zakup biletów, już w czerwcu, tuż obok kas w tunelu gdańskiego dworca, ustawiliśmy automat biletowy. Na dworcu Gdańsk Główny są łącznie cztery automaty, w których można kupić bilety na pociągi SKM. Dwa znajdują się w tunelu przy wejściu na peron 3 SKM, kolejny jest w budynku dworca tymczasowego. W tymże budynku w kasach Intercity także można kupić bilety na SKM. Oczywiście do dyspozycji naszych pasażerów są także mobilne kanały sprzedaży - mówi Złotoś.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (259)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane