• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kolejne drogi w Gdyni do naprawy po zimie. Możliwe utrudnienia

Piotr Weltrowski
27 marca 2024, godz. 10:30 
Opinie (73)
Tak po zimie wyglądały dziury na al. Zwycięstwa. Tak po zimie wyglądały dziury na al. Zwycięstwa.

Po zimie gdyńskie drogi były w tym roku wyjątkowo dziurawe. Nie dziwi więc, że ich naprawa trwa już od kilku tygodni, a wciąż dokładane są kolejne lokalizacje, gdzie drogowcy łatają ubytki w nawierzchni. W najbliższym czasie bieżące prace będą się odbywać m.in. na al. Zwycięstwa, ul. Wielkopolskiej i ul. Kartuskiej.Odczuwasz utrudnienia związane z łataniem dziur po zimie?

Naprawy dróg po zimie prowadzone są w Gdyni już od kilku tygodni. Najpierw naprawiana była nawierzchnia w rejonie pl. Konstytucji, na al. Zwycięstwa i na ul. Chylońskiej.

W ostatnich dniach kierowcy odczuwali z kolei skutki prac prowadzonych m.in. na ul. Władysława IV, ul. Jana z Kolna oraz na ul. Warszawskiej.Teraz zaś pojawiły się kolejne miejsca, gdzie rozpoczęło się albo też rozpocznie w najbliższym czasie wiosenne naprawianie jezdni.

Naprawy dróg w Gdyni:
 • Miejscowe naprawy nawierzchni na ul. Wielkopolskiej na odcinku od ul. Łowickiej w kierunku ul. Grażyny (czyli w kierunku Karwin) oraz na odcinku od ul. Druskiennickiej w kierunku ul. Wrocławskiej, roboty drogowe rozpoczęły się we wtorek i potrwają do piątku. W rejonie robót mogą występować zmiany w organizacji ruchu w postaci zwężenia.
 • Miejscowe naprawy nawierzchni w obrębie skrzyżowania ul. Wielkopolskiej z Drogą Gdyńską. Prace rozpoczną się w środę i potrwają do piątku. Na czas prac przejazd będzie zapewniony, będą występować miejscowe utrudnienia.
 • Kontynuacja prac na ul. Wielkopolskiej, na fragmencie od Drogi Gdyńskiej w stronę ul. Racławickiej - prace już się rozpoczęły, potrwają do piątku.
 • Miejscowe naprawy nawierzchni na al. Zwycięstwa - od granicy z Sopotem w kierunku ul. Orłowskiej. Rozpoczęcie prac zaplanowano na 2 kwietnia, a zakończenie - na 5 kwietnia. W trakcie robót mogą występować miejscowe utrudnienia,
 • Wymiana nawierzchni na ul. Rdestowej na odcinku od ul. Lukrecjowej do ul. Paprykowej. Prace rozpoczną się 02 kwietnia i potrwają przez tydzień. Nawierzchnia zostanie wymieniona na całej szerokości jezdni, w obu kierunkach. Na czas prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.
 • Miejscowe naprawy nawierzchni na ul. Kartuskiej, na odcinku od ul. Raduńskiej do ul. Morskiej i od ul. Morskiej do ul. Chylońskiej, realizacja w kwietniu, dokładnego terminu jeszcze nie ogłoszono.

Skutki prowadzonych prac mogą odczuć nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie komunikacji miejskiej. W ostatnich dniach na wielu liniach występowały mniejsze lub większe opóźnienia.Najgorzej było na liniach jeżdżących do Sopotu podczas napraw na al. Zwycięstwa, gdzie autobusy linii S łapały nawet po kilkanaście minut opóźnienia. Teraz - na początku kwietnia, gdy ta główna arteria znów będzie naprawiana - sytuacja może się powtórzyć.

Na wszystkie naprawy dróg po zimie Gdynia wyda w tym roku łącznie 22,3 mln zł. Tegoroczny budżet na te prace po raz pierwszy w historii jest tak wysoki - został podwojony na początku roku.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (73)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane