• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolorowi goście na niebie. Paralotnie i szybowiec nad Trójmiastem

szym
11 marca 2024, godz. 18:00  Raport
Opinie (65)

Szybowiec tuż nad molo w Orłowie.

Ostatnie pogodne, choć nieco wietrzne dni okazały się nie lada gratką dla fanów paralotni i szybowców, ale także obserwujących ich mieszkańców Trójmiasta. O niecodziennych gościach na trójmiejskim niebie chętnie informowali użytkownicy Raportu z Trójmiasta. Dziękujemy za wszystkie przesłane filmy.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Paralotnie nad Trójmiastem. Jedna zaczepiła się o drzewaNajpierw nasi czytelnicy zaobserwowali parolotniarzy. Jeden z nich, po udanym przelocie, miękko wylądował na plaży w Gdyni.

Miękkie lądowanie paralotniarza na plaży.Mniej szczęścia miał fan przestworzy, który w Orłowie zaplątał uprząż swojej paralotni o drzewo. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Paralotnie nad Trójmiastem. Uprawnienia nie są tanie. Jak je zdobyć?

Paralotniarz zaplątał się o drzewa w Orłowie.Lotnik na paralotni widziany był również w Sopocie. Ten "podniebny as" wzbudził ciekawość przechodniów, którzy wrzucając film do Raportu z Trójmiasta, uznali, że latał trochę zbyt blisko dachu Grand Hotelu.

Z nimi wzbijesz się w przestworzaParalotniarz nad dachem Grand Hotelu.Prawdziwą furorę zrobił jednak przelot szybowca, który w niedzielę w Orłowie zaobserwowali spacerowicze.

11:37 10 MARCA (aktualizacjaakt. 14:59)

Szybowiec w Orłowie (59 opinii)

Na Orłowie podziwialiśmy mistrza szybownictwa Sebastiana Kawę.
Na Orłowie podziwialiśmy mistrza szybownictwa Sebastiana Kawę.


Niski przelot szybowca nad OrłowemLatałe(a)ś kiedykolwiek?

Jak się okazało, za sterami szybowca siedział Sebastian Kawa, wielokrotny mistrz szybownictwa.

- Pięknie jest! - na swoim profilu w mediach społecznościowych sportowiec podzielił się zdjęciami znad gdyńskiego nabrzeża.
Sebastian Kawa, który z zawodu jest lekarzem, lata na szybowcach od 1988 r., kontynuując pasję lotniczą ojca. W grudniu 2023 r. wybitny polski szybownik zdobył w Australii kolejny, już 18. złoty medal mistrzostw świata w klasie 15-metrowej.

Poczuj się jak pilot i siądź za sterami samolotuDotychczas jego osiągnięcia to 18 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale mistrzostwa świata, 9 złotych medali mistrzostw Europy i zwycięstwo w dwóch światowych Igrzyskach Lotniczych. Wykonał także pionierski lot szybowcem nad Himalajami i Kaukazem, za co w 2014 r. otrzymał nagrodę Kolosa.

szym

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (65)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane