• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koniec utrudnień na Jaśkowej Dolinie

Maciej Korolczuk
25 października 2023, godz. 11:55 
Opinie (149)

Zakończono prace przy przebudowie sieci pod Jaśkową Doliną i przywrócono pełny ruch samochodów na ulicy w obu kierunkach.

Po pół roku prac drogowcy już ostatecznie - jak zapewnia miasto - przywrócili dwukierunkowy ruch na Jaśkowej DolinieMapka. Do normy powinien też wrócić ruch na ul. MigowskiejMapka, która w trakcie robót przejęła znaczną część ruchu z głównej arterii i gdzie kilkukrotnie na skutek przeciążenia doszło do awarii sieci wodociągowych.Realizacja inwestycji drogowych w Trójmieście w ostatnich latach:

Na tę wiadomość od kilku miesięcy czekali mieszkańcy Moreny, Jaśkowej Doliny i przede wszystkim ul. Migowskiej i Na Wzgórzu, którymi wyznaczono objazd. Objazd kłopotliwy i uciążliwy, bo nadmiarowy ruch dosłownie rozjechał osiedlową ulicę, doprowadzając do kilku awarii sieci wodociągowej.

Wygląda na to, że to już koniec problemów kierowców i mieszkańców. W środę rano drogowcy przywrócili dwukierunkowy ruch na Jaśkowej Dolinie. W nocy ułożono na niej ostatnią ścieralną warstwę asfaltu, co umożliwiło przywrócenie zwykłej organizacji ruchu.- Do wykonania pozostaną jeszcze prace na terenie już samego zbiornika: montaż altany (na podeście zbudowanym od strony ulicy) oraz ułożenie ścieżek o nawierzchni mineralnej - mówi Aneta NiezgodaDyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Zmiany w organizacji ruchu na Jaśkowej Dolinie związane były z budową zbiornika retencyjnego i koniecznością przebudowy znajdujących się pod jezdnią sieci podziemnych. Zbiornik Jaśkowa Dolina o pojemności 9,2 tys. m. sześc. ma gromadzić i odprowadzać wody z opadów nawalnych do istniejącej kanalizacji deszczowej.

Otoczenie zbiornika ma też spełniać funkcję rekreacyjną. Na jego północnym brzegu powstał cypel z drewnianą altaną oraz ławkami parkowymi.

Wideo archiwalne

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (149)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane