• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Księga kondolencyjna i nabożeństwa za Pawła Adamowicza

ms, km
14 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat) 
aktualizacja: godz. 17:38 (14 stycznia 2019)
Flagi miejskie w Gdańsku opuszczono do połowy masztów. Flagi miejskie w Gdańsku opuszczono do połowy masztów.

Od wtorku 15 stycznia od godz. 10 wystawiona zostanie księga kondolencyjna dedykowana tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że dzień pogrzebu będzie też dniem żałoby narodowej. Termin pogrzebu jeszcze nie jest znany.Paweł Adamowicz nie żyje

Księga będzie wystawiona w Urzędzie Miejskim w Gdańsku - w wieloletnim miejscu pracy i działalności prezydenta na rzecz naszego miasta - w sali 107 (I piętro). Wszyscy, którzy chcą w ten sposób pożegnać Pawła Adamowicza będą mogli wpisywać się do niej do piątku 18 stycznia do godz. 15.

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku flagi miasta zostały opuszczone do połowy masztu.

Także w Sopocie zostanie wyłożona księga kondolencyjna, od wtorku 15 stycznia na korytarzu Urzędu Miasta. Flagi zostaną przepasane kirem.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ogłosił w mieście trzydniową żałobę.

- Paweł Adamowicz został zamordowany w czasie pełnienia swoich obowiązków, wśród mieszkańców, którym dziękował, w dniu święta dobrej woli, dniu, który od lat zawsze łączył Polaków. Nigdy nie pogodzimy się z tą tragedią. Nie umiem wyrazić słowami głębi swojego żalu i współczucia dla Żony i Córek Pawła, ale także dla Jego Współpracowników. Wiem bowiem z życia, że w tej pracy bywamy dla siebie jak bliska rodzina... To wielka strata dla Gdańska, dla Trójmiasta i dla Polski. Takich wydarzeń w Polsce dotąd prawie nie było. Jesteśmy wstrząśnięci, jesteśmy w żałobie, nie dowierzamy. Wierzę, że ten dramat nas zmieni, że zrozumiemy do czego może prowadzić wrogość i nienawiść. Cena takiej zmiany, jeśli jej podołamy, jest nieakceptowalnie wysoka. Żegnaj Pawle. Nigdy Cię nie zapomnimy - mówi Wojciech Szczurek.
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy ogłosił, że także stolica uczci pamięć zmarłego dziś prezydenta Pawła Adamowicza trzydniową żałobą w dniach 15-17 stycznia.

We wtorek 15 stycznia o godz. 18:30 w intencji śp. prezydenta Pawła Adamowicza msza święta w kościele Najświętszej Maryi Królowej Polski przy ul. Armii Krajowej 26.

O godz. 17 w bazylice Mariackiej odbędzie się wspólna modlitwa o spokój duszy śp. Prezydenta Pawła Adamowicza, której przewodniczyć będzie Metropolita Gdański ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

W pierwszej części będzie to modlitwa ekumeniczna wypowiadana przez przedstawicieli różnych religii i wyznań połączona z różańcem, a w drugiej części zostanie odprawiona msza św. żałobna.

O godz. 21 odbędzie się msza w intencji Pawła Adamowicza w Sopocie w Kościele Św. Jerzego.

Ogłoszenie informacji o śmierci Pawła AdamowiczaKondolencje po śmierci Pawła Adamowicza

ms, km

Opinie (105) ponad 10 zablokowanych

 • Kondolencje (3)

  Spoczywaj w spokoju... Szacunek za wszystko co zrobiłeś dobrego dla naszego miasta !

  • 227 12

  • Gdańsk stał się atrakcyjnym miastem gospodarczo, jednoczesnie bronił nas przed brunatnym szmbem (1)

   Zasługuje na pamięć

   • 25 7

   • nie siej nienawiści czlowieku - bądź po prostu cicho

    • 7 7

  • Od nienawiści mnie uchroń...

   Każdy Twój wyrok przyjmę twardy
   Przed mocą Twoją się ukorzę
   Ale chroń mnie, Panie, od pogardy
   Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże

   Wszak Tyś jest niezmierzone dobro
   Którego nie wyrażą słowa
   Więc mnie od nienawiści obroń
   I od pogardy mnie zachowaj

   Co postanowisz, niech się ziści
   Niechaj się wola Twoja stanie
   Ale zbaw mnie od nienawiści
   I ocal mnie od pogardy Panie...

   • 1 0

 • Nadal nie mogę uwierzyć w to co się stało

  Nie mam słów.

  • 191 6

 • Smutno mi.. (2)

  Do czego my dążymy?? Ludzie bądźcie ludzmi. Jakie to jest smutne. Dlaczego te podziały. Polityka nami zawładneła. Nie mamy swoich praw. Jesteśmy w amoku medialno propagandowym.. Smutny czas nastał dla nas wszystkich.

  • 139 11

  • Media finansowane z niemieckiego portfela chcą skłócić społeczeństwo

   • 9 21

  • no co Ty? serio?

   Chory psychicznie zabił drugiego i już widzisztutaj politykę!!!??? To jest upośledzenie umysłowe!!!!!!!!!

   • 2 4

 • Panie Prezydencie!

  Ogromne wyrazy szacunku, dziękujęmy za wiele lat poświęconym najcudowniejszemu Miastu w Polsce! Nigdy Ciebie nie zapominimy.

  • 136 11

 • Najszczersze kondolencje dla rodziny Pana Pawła Adamowicza. (2)

  Łączymy się z Wami w bólu , najgorszym bólu.

  • 145 8

  • :(( (1)

   Co za pajace dają łapkę w dół??

   • 13 4

   • Proponowałbym nie nazywać już nikogo pajacem.

    Bądźmy ponad podziałami bo ostatnimi czasy już to męczące jest.
    Każdy ponad każdym , każdy wie lepiej.
    Trochę ciszy i spokoju przyda się wielu.
    I pokory.

    • 8 1

 • smutny dzień (2)

  Gdańsk będzie zawsze o Tobie pamiętał !!!
  Odszedłeś zanim powiedziałeś piękne słowa na scenie.

  Dziękujemy!!!

  • 116 10

  • z pewnością.....

   Gdańsk nie zapomni.

   • 3 1

  • drobna korekta:
   NIE:"Odszedłeś ZANIM powiedziałeś piękne słowa na scenie." ALE:
   Odszedłeś PO wypowiedzeniu pięknych, bardzo pięknych słów... :(

   • 0 0

 • :(

  Wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje dla rodziny.

  • 75 6

 • Wyrazy współczucia

  Nie umiałam szanować Pana jako polityka bo nasze poglądy mocno sie różniły ale jako czlowieka zawsze będę! Kondolencje dla Rodziny.

  • 91 9

 • 13 i 14 stycznia 2019 to bardzo smutne dni :( (2)

  wyrazy współczucia dla rodziny

  • 64 7

  • (1)

   W moim mieście miał miejsce zamach. Akt barbarzyństwa i terroryzmu. Zaatakował zabójca. Poczytalny, niepoczytalny, opłacony - nieważne. Nieistotne. Uczynił. Zabił nożem człowieka. W centrum miasta. Na oczach setek, tysięcy widzów. Przy kamerach, muzyce, wesołych dekoracjach. Tak piękny wieczór zamienił w koszmar. Dlaczego? Coś, co jeszcze niedawno było nie do pomyślenia. Powszechnieje język nienawiści. Wrasta w serca i zatruwa. Młodzi ludzie, którzy wojnę znają tylko z opowieści i z "kol of djuti", a nie jako strach, łzy i śmierć, ekscytują się "wyrokami w imieniu Polski Podziemnej". O, wszyscy, którzy od lat mówicie o "wieszaniu komunistów na drzewach"! O "dożynaniu watahy"! O "gorszym sorcie"! O śmierci wrogom Ojczyzny"! I którzy ignorujecie taki język, przyzwalacie! Zastanówcie się! Wrzucacie obrazki z zamachów w Szwecji, Francji, Anglii, Niemczech i chełpicie, że w Polsce jest pięknie, bezpiecznie i jeno światełka zimą świecą... Otóż, jak widać, nie! Ktoś zaatakował nasze poczucie bezpieczeństwa, naszą godność, naszą ludzkość, nasze życie. Dlaczego? Zastanówcie się. Przemoc przynosi przemoc, nienawiść rodzi nienawiść. Zanim krzykniecie z pogardą przeciw innemu człowiekowi, pomyślcie, co by na Waszym miejscu powiedział Witold Pilecki, Karol Wojtyła, powstańcy, legioniści, kościuszkowcy. I może Maria Skłodowska-Curie też. Położcie tamę nienawiści, zanim stoczy ten kraj, odmieńcie oblicze tej ziemi! Zło dobrem zwyciężacjcie! Prawdziwi Polacy nie szukają zdrajców, nie szukają winnych, nie szukają zemsty, tylko nie dają się nienawiści! Stop przemocy!

   • 28 3

   • lecz się

    • 1 6

 • [*]

  Smutno :(
  Dziękujemy za wspaniały Gdańsk, za to co robił Pan dla nas i naszego miasta.
  Wyrazy współczucia dla Rodziny.
  Spoczywaj w spokoju.
  Nie zapomnimy :(

  • 112 11

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane