Fakty i opinie

stat

Księga kondolencyjna i nabożeństwa za Pawła Adamowicza

Najnowszy artukuł na ten temat

Siedem osób z zarzutami za organizację finału WOŚP 2019 w Gdańsku

Flagi miejskie w Gdańsku opuszczono do połowy masztów.
Flagi miejskie w Gdańsku opuszczono do połowy masztów. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Od wtorku 15 stycznia od godz. 10 wystawiona zostanie księga kondolencyjna dedykowana tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że dzień pogrzebu będzie też dniem żałoby narodowej. Termin pogrzebu jeszcze nie jest znany.Paweł Adamowicz nie żyje

Księga będzie wystawiona w Urzędzie Miejskim w Gdańsku - w wieloletnim miejscu pracy i działalności prezydenta na rzecz naszego miasta - w sali 107 (I piętro). Wszyscy, którzy chcą w ten sposób pożegnać Pawła Adamowicza będą mogli wpisywać się do niej do piątku 18 stycznia do godz. 15.

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku flagi miasta zostały opuszczone do połowy masztu.

Także w Sopocie zostanie wyłożona księga kondolencyjna, od wtorku 15 stycznia na korytarzu Urzędu Miasta. Flagi zostaną przepasane kirem.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek ogłosił w mieście trzydniową żałobę.

- Paweł Adamowicz został zamordowany w czasie pełnienia swoich obowiązków, wśród mieszkańców, którym dziękował, w dniu święta dobrej woli, dniu, który od lat zawsze łączył Polaków. Nigdy nie pogodzimy się z tą tragedią. Nie umiem wyrazić słowami głębi swojego żalu i współczucia dla Żony i Córek Pawła, ale także dla Jego Współpracowników. Wiem bowiem z życia, że w tej pracy bywamy dla siebie jak bliska rodzina... To wielka strata dla Gdańska, dla Trójmiasta i dla Polski. Takich wydarzeń w Polsce dotąd prawie nie było. Jesteśmy wstrząśnięci, jesteśmy w żałobie, nie dowierzamy. Wierzę, że ten dramat nas zmieni, że zrozumiemy do czego może prowadzić wrogość i nienawiść. Cena takiej zmiany, jeśli jej podołamy, jest nieakceptowalnie wysoka. Żegnaj Pawle. Nigdy Cię nie zapomnimy - mówi Wojciech Szczurek.
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy ogłosił, że także stolica uczci pamięć zmarłego dziś prezydenta Pawła Adamowicza trzydniową żałobą w dniach 15-17 stycznia.

We wtorek 15 stycznia o godz. 18:30 w intencji śp. prezydenta Pawła Adamowicza msza święta w kościele Najświętszej Maryi Królowej Polski przy ul. Armii Krajowej 26.

O godz. 17 w bazylice Mariackiej odbędzie się wspólna modlitwa o spokój duszy śp. Prezydenta Pawła Adamowicza, której przewodniczyć będzie Metropolita Gdański ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

W pierwszej części będzie to modlitwa ekumeniczna wypowiadana przez przedstawicieli różnych religii i wyznań połączona z różańcem, a w drugiej części zostanie odprawiona msza św. żałobna.

O godz. 21 odbędzie się msza w intencji Pawła Adamowicza w Sopocie w Kościele Św. Jerzego.

Ogłoszenie informacji o śmierci Pawła AdamowiczaKondolencje po śmierci Pawła Adamowicza

Opinie (105) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.