• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kto tworzy strony internetowe?

5 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Strona internetowa to kluczowy element marketingu internetowego. To wizytówka Twojej firmy i często pierwsze miejsce spotkania marki z klientem. Żeby witryna zarabiała, trzeba przygotować projekt zgodnie z najnowszymi wymaganiami użytkowników. Dowiedz się, kto tworzy strony internetowe i komu najlepiej powierzyć budowę witryny.Strona internetowa firmy - czy warto?Liczba osób, które regularnie korzystają z sieci w Polsce, stale utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak podaje Mediapanel, w marcu 2022 roku liczba użytkowników Internetu wyniosła niemal 30 milionów. Średnio dziennie z sieci korzystało 25,5 milionów.

Wielu z nich używa przeglądarki internetowej do wyszukiwania produktów i usług. To wyraźny sygnał dla przedsiębiorców, że obecność w sieci to dziś priorytet. Kluczowym elementem działalności online jest strona internetowa, która spełnia wiele zasadniczych funkcji.

Strona WWW jest miejscem, w którym:

 • prezentujesz ofertę na swoich zasadach,
 • publikujesz najważniejsze informacje o firmie,
 • budujesz pozytywny wizerunek swojej marki,
 • zdobywasz nowych klientów i nawiązujesz kontakty,
 • analizujesz preferencje swojej grupy docelowej,
 • publikujesz eksperckie treści branżowe i zdobywasz status eksperta.

Nowoczesna strona internetowa daje Ci przewagę nad konkurencją. Dzięki niej pokazujesz, że podchodzisz do swojej działalności profesjonalnie. Nie opierasz się wyłącznie na profilu w mediach społecznościowych, lecz starasz się profesjonalnie budować markę online.

Ponadto w przyszłości witryna internetowa z miejsca, w którym prezentujesz swoją ofertę, może stać się dochodowym sklepem internetowym. Biorąc pod uwagę, że już 77% internautów kupuje w sieci, to bez wątpienia kierunek, o którym warto pomyśleć.


Czym wyróżnia się dobra strona WWW?Już wiesz, że obecność w sieci to ważny element każdego biznesu. Jednak sama obecność online to za mało. Wypada zadbać o to, żeby prezentacja Twojej oferty była na jak najwyższym poziomie. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czym wyróżnia się nowoczesna strona internetowa.

Strona internetowa spełniająca oczekiwania dzisiejszych użytkowników jest:

 • atrakcyjna wizualnie - ma wysokiej jakości grafiki i pasuje do Twojej branży,
 • sprawnie działająca - wyświetla się szybko na różnych urządzeniach,
 • bezpieczna - chroniona certyfikatem SSL (ang. Secure Socket Layer),
 • przyjazna dla użytkowników - tworzona zgodnie z zasadami User Experience (UX),
 • responsywna - przystosowana do różnych szerokości ekranu,
 • ekspercka - zawiera merytoryczne i atrakcyjne treści,
 • zoptymalizowana - tworzona i prowadzona zgodnie z zasadami SEO.

Strona internetowa zaprojektowana przez specjalistów daje Ci nowe biznesowe perspektywy. 24/7 pracuje na rozpoznawalność Twojej marki w sieci, w której stale ktoś wyszukuje produktów lub usług. Nic więc dziwnego, że dziś w nowoczesne witryny inwestują nie tylko duże korporacje, ale także małe i średnie firmy działające na lokalnym rynku.

Budowa strony internetowej - możliwościStronę internetową możesz zbudować samodzielnie. Służą do tego specjalne kreatory stron internetowych lub tzw. CMS-y, czyli systemy zarządzania treścią.

Kreatory WWW pozwalają na stworzenie prostej witryny za relatywnie niewielką ceną. Jej wygląd oparty jest na prostym szablonie. Z pozoru to dobre rozwiązanie dla małych firm, ale jeśli w przyszłości będziesz chciał rozwijać swoją markę online, możesz napotkać na przeszkody. Kreatory nie dają zbyt wiele możliwości rozwoju i żeby wejść na wyższy poziom, trzeba zmienić rozwiązanie na bardziej zaawansowane.

Systemy CMS pozwalają na nieco więcej. Dzięki nim możesz stworzyć bardziej rozbudowaną witrynę. Niestety, będzie wymagać to większych kosztów i czasu. Im bardziej rozbudowana strona WWW, tym więcej umiejętności potrzebujesz, żeby zrealizować swoje wizje. Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy informatycznej, będziesz musiał skorzystać z usług fachowca; a to kolejne koszty.

Uwaga: decydując się na któreś z rozwiązań, koniecznie sprawdź, czy będziesz musiał samodzielnie zadbać o domenę (wynajęty adres internetowy) oraz hosting (wynajęte miejsce na serwerze). To dwa elementy, bez których strona internetowa nie może zaistnieć w Internecie.

Jeśli czujesz, że nie masz wystarczająco dużej wiedzy i czasu, żeby stworzyć i aktualizować witrynę swojej firmy, zgłoś się do profesjonalistów. Fachowcy zajmą się kompleksowo Twoją obecnością w sieci. Na przykład agencja interaktywna WeNet bierze na siebie:

 • budowę strony internetowej,
 • opiekę nad jej rozwojem,
 • kwestie bezpieczeństwa,
 • utrzymanie ciągłości działania (domena, hosting),
 • przystosowaniem do różnych urządzeń.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Bmc707t7oqU

Dlaczego przedsiębiorcy wybierają fachowców?Wielu przedsiębiorców ze względu na brak czasu i wiedzy informatycznej powierza budowę strony internetowej agencjom marketingowym takim jak WeNet.pl. Nic dziwnego, dzięki takiej współpracy właściciele firm mają więcej czas na rozwój swojego biznesu, jednocześnie mając pewność, że ich witryna jest w dobrych rękach.

Ponadto specjaliści tworzą projekt strony internetowej, biorąc pod uwagę Twoje sugestie. A bezpłatna wycena pozwala Ci kontrolować aspekty finansowe. Finalnie dostajesz dedykowany produkt, zbudowany zgodnie z Twoimi wytycznymi. Co więcej, wszelkie aktualizacje, już po stworzeniu witryny, leżą po stronie jej twórców.

Współpraca z agencją marketingowa ma jeszcze jedną istotną zaletę - możliwość rozwoju. Większość agencji ma w swoich zespołach nie tylko webmasterów, ale także specjalistów od SEO (którzy walczą o wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania), komunikacji z klientami, e-commerce (sklepów internetowych), tworzenia treści (copywritingu) czy planowania kampanii reklamowych. Wystarczy jeden kontakt, aby poszerzyć swoją ofertę i rozwijać swój biznes z fachową pomocą.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (11)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane