Kuriozalne skracanie godzin pracy Poczty Polskiej

Najnowszy artukuł na ten temat Poczta wyjaśnia, dlaczego działała krócej

Choć według oficjalnej informacji jest czynna do wieczora, to wizyty - nawet w ciągu dnia - kończą się pocałowaniem klamki. A raczej okienka, bo sprawa tyczy się placówki Poczty Polskiej w Centrum Handlowym Morena. - Pracownicy wywieszają kartkę z informacją o skróceniu czasu pracy i problem załatwiony. A zdezorientowani ludzie odbijają się od drzwi. To kuriozalne - skarży się nasz czytelnik, który od kilku dni bezskutecznie próbuje odebrać przesyłkę.Czy w ostatnim czasie miałe(a)ś problem z dostaniem się na pocztę?

Zobacz wyniki (1780)
Poniżej jego spostrzeżenia.

Jestem człowiekiem cierpliwym, ale w przypadku Poczty Polskiej moja cierpliwość właśnie się wyczerpała. Konkretnie chodzi o filię Urzędu Pocztowego Gdańsk 44, czyli pocztę mieszczącą się w Galerii Morena przy ul. Schuberta.Mapka

Ta poczta działa, jak chce, a jak nie chce, to po prostu się zamyka, informując o tym na kartce wywieszonej na drzwiach. Normalne godziny pracy tej placówki to 9-20. Od 29 marca do 2 kwietnia, czyli w czasie świątecznym, poczta ma być czynna w godzinach 9-18. I jest to informacja znaleziona w internecie, bo na poczcie o tym ani słowa.Tyle tylko, że to jedynie teoria, bo w praktyce okazuje się, że to sami pracownicy wyznaczają sobie - zdaje się dowolnie - godziny pracy.

Urzędy pocztowe w TrójmieścieWieszają kartki na drzwiach i zamykają się w środku. We wtorek, 30 marca, odbiłem się od drzwi po godzinie 18. Było bardzo dużo ludzi przed drzwiami i kartka "czynne do 18:00". Ok, rzeczywiście w okresie świątecznym skrócono ten czas do 18. Dlatego w środę, 31 marca, poszedłem wcześniej - o godz. 15:40.

Niestety znowu zastałem kartkę na drzwiach. Tym razem "czynne 9-15", choć panie pracowniczki były w środku. Pokazywały gestami, że nie otworzą. Na infolinię Poczty dzwoniłem dwa razy, czekając na połączenie po kilka minut, bez skutku.

Czytaj też: Plucie, przepychanki i awantura przed pocztą w Gdańsku

Od drzwi tej placówki pocztowej podobnie jak ja wielokrotnie odbijali się też inni. Uważam, że sprawa skracania czasu pracy przez pracowników poczty jest kuriozalna. Byłoby miło, gdyby Poczta Polska zajęła się rozwiązaniem tego problemu. A jeśli jest nierozwiązywalny, jak wiele rzeczy w tej instytucji, warto byłoby chociaż zadbać o odpowiednie poinformowanie klientów o rzeczywistych godzinach otwarcia.

Pracownicy Poczty tłumaczą, że winnym sytuacji opisanej przez naszego czytelnika są problemy kadrowe związane ze zwolnieniami chorobowymi. Skrócone godziny, to jak twierdzą, jedyna możliwość, by placówka na Morenie w ogóle była otwarta, bo obsługuje ją jeden pracownik.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (376)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane