• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Łamali przepisy, choć jechali bez uprawnień

Patsz
24 listopada 2023, godz. 13:30 
Opinie (59)
Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy złamali przepisy. Zrobili to, mimo że mieli cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy złamali przepisy. Zrobili to, mimo że mieli cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, z których jeden miał sądowy zakaz, a drugi cofnięte uprawnienia do kierowania. Mężczyźni zwrócili na siebie uwagę funkcjonariuszy, ponieważ złamali najbardziej powszechne przepisy ruchu drogowego.Czy mając na koncie punkty karne, uważasz bardziej na drodze?

Do pierwszego zatrzymania doszło w środę ok. godz. 16 przy ul. ReymontaMapka. Funkcjonariusze zauważyli, że kierujący seatem nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu.

- Policjanci podjęli interwencję wobec sprawcy wykroczenia i wylegitymowali 32-latka z powiatu kartuskiego. Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami do marca 2024 r. - mówi Magdalena Ciska z KMP w Gdańsku.

Jakie kary dla zatrzymanych?32-latek za niestosowanie się do znaku drogowego został ukarany mandatem na kwotę 1 tys. zł i 8 punktami karnymi. Za przestępstwo złamania zakazu sądowego mężczyzna odpowie przed sądem.

Z kolei w czwartek wieczorem na Błędniku policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 34-latka, który kierował oplem Insignia i przekroczył dozwoloną prędkość o 42 km/h.

- Jak się okazało, mieszkaniec Gdańska, decyzją Urzędu Miejskiego w Ostrołęce, miał cofnięte uprawnienia do kierowania i nie powinien siedzieć za kierownicą samochodu. Policjanci za przekroczenie dozwolonej prędkości ukarali 34-latka mandatem w wysokości 1 tys. zł oraz nałożyli na niego 11 punktów karnych - wyjaśnia Ciska.
Za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Quiz Kryminalne Trójmiasto. Średni wynik 74%

Kryminalne Trójmiasto.

Rozpocznij quiz
Patsz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (59)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane