• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Łyżwiarki synchroniczne Iceskater Gdańsk znów najlepsze w Polsce

as
5 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Gdański klub SKF Iceskater zwyciężył na mistrzostwach Polski w Toruniu we wszystkich kategoriach wiekowych. Gdański klub SKF Iceskater zwyciężył na mistrzostwach Polski w Toruniu we wszystkich kategoriach wiekowych.

Siedem medali, w tym sześć złotych i jeden brązowy - to dorobek gdańskiego klubu łyżwiarstwa synchronicznego SKF Iceskater w mistrzostwach Polski w Toruniu. To już drugi rok z rzędu, kiedy gdański klub na tej imprezie zdobył złote medale we wszystkich kategoriach. 18 i 19 stycznia ta dyscyplina zagości w Hali "Olivia" i to w wydaniu międzynarodowym.Na toruńskim lodowisku TOR-TOR odbyły się mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym, które zgromadziły najwięcej startujących w historii tej imprezy. Zaprezentowało się 260 łyżwiarzy. W rywalizacji wzięło 18 drużyn m.in. z: Gdańska, Łodzi, BydgoszczyTorunia. Zawody rozgrywano w sześciu kategoriach: Pre-Juvenile (do lat 10), Juvenile (do lat 12), Novice (do lat 15), Mixed Age (bez ograniczeń wiekowych), Adult (dorośli), oraz Junior (14-19 lat).

Gdański klub SKF Iceskater na czele z trenerami: Agnieszka Filipowicz, Ania Stachowiak-Kowalczyk, Agata Wasilewska, Jaśmina Maciejewska i Marcin Międlarz, wystawił siedem drużyn synchronicznych, po jednym w każdej kategorii wiekowej z wyjątkiem kategorii Adult gdzie startowały dwie drużyny.

- Sytuacja była o tyle szczególna, że przed naszymi zawodnikami postawiono zadanie obrony tytułów mistrzowskich we wszystkich kategoriach wiekowych. Zeszłoroczne mistrzostwa zostały całkowicie zdominowane przez klub z Gdańska - mówi Bartosz Zielenkiewicz z klubu SKF Iceskater.
Zawodnicy podołali postawionym przez trenerów zadaniom i w tym roku ponownie zdobyli złote medale we wszystkich kategoriach. Z kolei dorośli łyżwiarze podzielili się medalami złotym i brązowym. Wygląda na to, że gdańszczanie całkowicie zdominowali tę widowiskową odmianę łyżwiarstwa figurowego. Tu warto wspomnieć, że juniorska kadra narodowa, którą Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego powołał dwa lata temu, także jest reprezentowana przez zawodników z gdańskiego klubu SKF Iceskater.

Więcej o drużynach i zawodnikach klubu SKF Iceskater znajdziecie TUTAJ

- Po tak obiecująco zaczętym sezonie przed naszymi drużynami synchronicznymi stoją wyjazdy na zawody międzynarodowe. Najbliższe odbędą się w ten weekend w Rydze na Łotwie i w następny weekend w Eindhoven w Holandii. Zawody można oglądać na żywo w internecie na stronach internetowych organizatorów - kończy Bartosz Zielenkiewicz.
Międzynarodowe mistrzostwa w Hali Olivia już w styczniu

Natomiast prawdziwa gratka dla miłośników łyżwiarstwa w najlepszym światowym wydaniu szykuje się już w styczniu. W dniach 18 i 19 stycznia 2020 r. w Hali Olivia odbędzie się czwarta edycja międzynarodowych zawodów Hevelius Cup.

Tym razem będą to już zawody pod patronatem Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej ISU. W imprezie weźmie udział rekordowa liczba 56 drużyn z 11 krajów. Zaprezentuje się około tysiąc zawodniczek i zawodników w 9 kategoriach w tym po osiem drużyn w najwyższych kategoriach Junior ISU i Sernio ISU. Kibice, których w poprzednich trzech edycjach zawodów Hevelius Cup w Hali Olivia nigdy nie brakowało, tym razem będą mogli podziwiać m.in. dwie fińskie drużyny mające na swoim koncie tytuły Mistrzyń Świata.

Organizatorami zawodów są GKS Stoczniowiec i SKF Iceskater
Bilety można kupić TUTAJ

Zobacz film z trzeciej edycji Hevelius Cup w Hali Olivia

as

Wydarzenia

Hevelius Cup 2019 (8 opinii)

(8 opinii)
zawody / wyścigi

Opinie (10)

 • Pieknie! moje gratulacje! (4)

  Wspaniały sport, choć niszowy to wymaga mnóstwa pracy i determinacji. Przypomnijcie sobie drodzy Państwo jak byliście ostatnio na łyżwach i ciężko było Wam ustać, zahamować, czy jechać tyłem.

  Tak trzymać, dziewczyny (i chłopaki - jeden chyba jest - szczęściarz - na co dzień z takimi pięknościami trenuje ;)

  Na zawody do Gdańska na pewno wpadnę.

  • 10 3

  • kiedyś byłam przypadkiem

   i myślałam, że będą nudy. ale jak zobaczyłam ich wystepy połączone z muzą, to miałam ciary na całym ciele. Nawet te maluchy jak jezdza to jest cos w tym magicznego.

   • 10 1

  • dziękujemy ! (2)

   Jest dwóch ;) A dziewczyny zawsze chętnie przyjmą kolejnych - warunek, skupić się na jeździe ... nie na Nich, choć to niełatwe :)

   • 3 0

   • Fajny byłby zespół męski (1)

    Ewentualnie z jedną dziewczyną dla ozdoby, przy szczególnych figurach układu

    • 0 0

    • a weź tu znaleź tyle facetów :)

     Jak jest średnio 1 na 50..70 zwykle, a w klubie 2 na 160 czy 170

     • 0 0

 • Brawo! (1)

  Widać jak bardzo to lubią i czuja. Dla nas laików ciężko to ogarnąć

  • 8 3

  • fakt

   Nam laikom trudno to ogarnąć!! Piękny sport i piękna pasja!

   • 5 2

 • Lekkość, zgrabność i zdrowa konkurencja. To wszystko pokazują zawodniczki i zawodnicy. Jeśli potrzebujesz, odskoczni to, oglądaj właśnie takie występy. W styczniu będzie okazja zobaczenia co, potrafią nie tylko nasze zawodniczki. Hevelius CUP zapowiada się bardzo ciekawie.

  • 5 1

 • Piękny sport i dla widzów i dla zawodniczek/zawodników

  Cieszy że w Gdańsku jest tak rozwinięty i że będziemy tu mieć okazję pooglądać ponad 1000 (!!!!) zawodników z 11 krajów/56 teamow na Heveliusie.
  Jak taka ilość ludzi się zmieści to już sprawa organizatorów - harmonogram co do minuty, bo przecież część drużyn ma 2 programy a to wszystko się musi odbyć w 2 dni.
  Warto pamiętać, że drużyny w kategoriach ISU - wśród nich są m.in. Mistrzowie Świata, startują z jednym programem w sobotę, a z drugim w niedzielę.

  Show będzie z pewnością fantastyczny i na skalę europejską - mam wyobrażenia po ostatnim a jednocześnie pierwszym oglądanym.

  Ale zanim to nadejdzie .... dużo, naprawę dużo pracy.

  • 3 0

 • Łyżwiarstwo synchroniczne

  i pływanie synchroniczne - moje ulubione, bardzo widowiskowe i piękne dyscypliny

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane