Fakty i opinie

Machiny na Konkurs Lotów w Gdyni już powstają


Za dwa tygodnie na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się 5. Konkurs Lotów Red Bull. W szopach i na podwórkach powstają już machiny, które mają nie tylko wzbić się w powietrze, ale też oczarować trójmiejską publiczność. - Nie mamy żadnego doświadczenia, więc chcemy ten konkurs wygrać - mówią przedstawiciele zespołu z Gdyni.Wybierasz się na Konkurs Lotów Red Bull?

tak, na pewno będzie świetna zabawa 51%
być może wpadnę, jeszcze nie wiem 30%
tylko, gdy nie będę mieć lepszego pomysłu 7%
nie, to nie dla mnie 12%
zakończona Łącznie głosów: 562
Prace trwają od wielu tygodni. Niektórzy rozpoczęli je jeszcze zanim ogłoszono listę finalistów. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy maszyna latająca się przyda. Zwłaszcza, że - według ich konstruktorów - mają być one latające nie tylko z nazwy.

- Od lat konstruuję różne pojazdy. Moim marzeniem jest stworzenie autorskiej konstrukcji, która będzie latać i jeździć - przyznaje Bogdan Dzikowicz, który tworzy Wściekłego Wiewióra z Epoki Lodowcowej.
W konkursie weźmie udział 40 załóg. Niektórzy nastawiają się na pobicie rekordu w swobodnym, bezsilnikowym locie, inni zakładają, że i tak prędzej czy później wpadną do wody, więc chcą po prostu jak najlepiej wypaść. Choćby na dwóch pierwszych metrach. Są też osoby silnie zorientowane na sukces. Wśród nich przedstawiciele Trójmiasta.

- Nie mamy żadnego doświadczenia, więc chcemy ten konkurs wygrać - śmieje się gdynianin Andrzej Niegrzybowski, który wraz ze znajomymi stworzy drużynę "jamajskich bobsleistów".
Jeszcze nie wiadomo, jak daleko bobslejem dolecą, ale może daleko zajdą.

Kciuki za swoich faworytów będzie można trzymać 16 sierpnia. W konkursie będzie 15 ekip z Pomorza. Jury będzie przyznawało punkty nie tylko za długość lotu, ale też kreatywność, kontakt z publicznością i pokaz przed startem, który często jest znacznie dłuższy niż sam lot.

Opinie (91) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.