Fakty i opinie

stat

Mikołaje na motocyklach przejadą przez Trójmiasto


Tym razem sprzed Stadionu Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska do placu przed Akwarium Gdyńskim zobacz na mapie Gdyni przejedzie w niedzielę kawalkada Mikołajów na motocyklach. Organizatorzy spodziewają się 3 tys. pojazdów. Na każdym z nich Mikołaj lub Śnieżynka, albo oboje. Wszyscy "prawdziwi".Wierzysz w św. Mikołaja?

nie, ale skoro wiele osób wierzy, to może coś w tym jest 12%
tak, przecież sam nim czasem bywam 32%
tak, chociaż mógłby się czasem bardziej postarać 15%
pewnie, i to w niejednego 41%
zakończona Łącznie głosów: 882
Sanie i renifery to przeżytek i każde nieco starsze dziecko z Trójmiasta już to wie. Od 12 lat odbywają się przecież u nas Parady Mikołajów na Motocyklach, a wiadomo, że każdy jednoślad to pojazd, którym dojedzie się wszędzie najszybciej, zwłaszcza gdy z korkami usilnie walczy wciąż niedoceniany, choć przecież inteligentny system Tristar, który odnotował już pierwszy sukces (nie zwiększając korków). Wiadomo też, że im więcej Mikołajów, tym lepiej, bo większość ma jakieś prezenty - a to balonik, a to cuksy, a z każdym z nich można też sobie zrobić zdjęcie. No i oczywiście wszyscy wpłacają wpisowe - 25 lub 30 zł - do wspólnej kasy.

W zeszłym roku po raz pierwszy uzbierało się tego ponad 100 tys. zł, co wystarczyło na zrobienie 500 paczek dla podopiecznych domów dziecka oraz 15 tys. obiadów dla dzieci w ośrodkach opiekuńczych. Jak będzie tym razem?

Śniegu nie będzie, rozmawiałem z kim trzeba

- Pogoda "załatwiona na górze", więc może być nas naprawdę sporo. Wszystko zależy od tego, czy będzie padał śnieg, a uzgodniliśmy, że nie będzie - zapewniał już tydzień przed imprezą jej organizator, Piotr Lewandowski.
I wszystko wskazuje na to, że z kimkolwiek rozmawiał - słowa dotrzymał. Nie tylko w tym temacie, bo obiecał również, że Mikołaje na Motocyklach "zrobią trochę zamieszania w Trójmieście". Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku oraz przepisów ruchu drogowego.

13. edycja przejazdu startuje sprzed Energa Stadion Gdańsk o godz. 11, ale już dwie godziny wcześniej rozpoczyna się zbiórka. To czas niezbędny do uformowania kawalkady, która przejedzie do centrum Gdańska, zawróci przy Zieleniaku zobacz na mapie Gdańska i główną drogą przejedzie do Gdyni. Tam ok. godz. 12 motocykliści będą mogli legalnie przejechać przez ul. Świętojańską, gdzie na co dzień nie mogą wjeżdżać, i dojadą do parkingu vis a vis Akwarium Gdyńskiego.

Chcemy więcej takich epidemii

W 2003 roku Motomikołajów było dziewięciu. Okazało się jednak, że pomaganie jest bardzo zaraźliwe. I w dodatku nikt nie chciał tej epidemii powstrzymać. A to jeszcze nie koniec.

- Na finale parady będzie m.in. wóz strażacki, poczęstunek i inne atrakcje. Fala Mikołajów nie będzie miała końca - zapewnia Piotr Lewandowski.

Opinie (194) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.