• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Uciekał z korka, doprowadził do kolizji. Moment stłuczki w tunelu pod Martwą Wisłą

MKo
23 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (190)
Najnowszy artykuł na ten temat 18-latek wbiegł do tunelu. 2 tys. zł mandatu

Kilkadziesiąt minut potrwały poranne utrudnienia w tunelu pod Martwą WisłąMapka po kolizji dwóch aut na jezdni w kierunku Letnicy. Do stłuczki doszło, gdy jeden z kierowców postanowił opuścić kolejkę aut stojących w korku przed wyjazdem na rondo przy Marynarki Polskiej. Gdy wjechał na lewy pas, zderzył się z prawidłowo jadącą osobówką.O porannej kolizji, która na kilkadziesiąt minut sparaliżowała ruch w tunelu pod Martwą Wisłą i Trasie Sucharskiego, informowaliśmy w Raporcie z Trójmiasta.

08:14 23 LISTOPADA 22 (aktualizacjaakt. 08:51)

PILNE! Tunel zakorkowany (40 opinii)

Czy wyjeżdżając z domu codziennie człowiek musi się wc?!
Czy wyjeżdżając z domu codziennie człowiek musi się wc?!


Jak wynika z nagrania z kamer monitoringu zainstalowanego w podwodnej przeprawie, do stłuczki doszło w momencie, gdy jeden z kierowców stojących w korku na wjeździe na rondo przy Marynarki Polskiej stracił cierpliwość i postanowił wyjechać z korka. Gdy zmienił pas z prawego na lewy, doszło do zderzenia z jadącą w kierunku Zaspy inną osobówką.

Samo zdarzenie nie było groźne. Na miejsce nie wezwano ani policji, ani straży pożarnej. Konieczna była jednak interwencja lawety, bowiem uszkodzone auta nie były w stanie wyjechać z tunelu.

Utrudnienia w tunelu potrwały kilkadziesiąt minut. Przed godz. 9 korek na Trasie Sucharskiego sięgał wyjazdu z Przeróbki.

Znaki zmiennej treści zawiodłyJak zauważyli nasi czytelnicy, w czasie gdy rósł korek na Trasie Sucharskiego, kierowcy, jadący nią od strony obwodnicy południowej, nie byli o tym informowani.

Znaki zmiennej treści, jakie wiszą nad jezdnią przed węzłem Elbląska, były bowiem... wyłączone.

Sugestie naszych czytelników przekazaliśmy drogowcom, aby w przyszłości informacja pojawiała się na znakach zdecydowanie szybciej. Wówczas więcej kierowców będzie miało szansę wcześniejszego zjazdu z zakorkowanej trasy.

Znaki zmiennej treści mogłyby poinformować kierowców o utrudnieniach w tunelu, ale nie poinformowały, bo były wyłączone. Znaki zmiennej treści mogłyby poinformować kierowców o utrudnieniach w tunelu, ale nie poinformowały, bo były wyłączone.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (190)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane