Fakty i opinie

stat

Na obwodnicy spłonęła ciężarówka. Kierowca w szpitalu

Na obwodnicy Trójmiasta zapalił się TIR


Tuż po godz. 11 na obwodnicy w Szadółkach zobacz na mapie Gdańska na pasie do Gdyni w ogniu stanęła ciężarówka przewożąca materiały budowlane. Kabina pojazdu spłonęła doszczętnie, podtruty dymem kierowca trafił do szpitala. Pożar spowodował duże utrudnienia w ruchu.Służby ratownicze zgłoszenie o płonącej ciężarówce otrzymały kwadrans po godz. 11. Niemal w tym samym momencie pierwsze zgłoszenia od czytelników pojawiły się w naszym Raporcie.Gdy dotarły na miejsce, w ogniu stała już niemal cała kabina. Przed przybyciem strażaków kilku kierowców próbowało pomóc walczyć z ogniem kierującemu ciężarówką mężczyźnie, ale pożaru nie udało się ugasić.

- Kabina spłonęła doszczętnie, a kierowca z objawami podtrucia dymem trafił do szpitala. Na czas akcji trzeba było całkowicie zamknąć obwodnicę w kierunku Gdyni. Trwało to kilkadziesiąt minut. W tej chwili otwarty jest jeden pas, czekamy jeszcze na służby drogowe, by odholować ciężarówkę - mówią strażacy.
Na filmach przesłanych do Raportu przez naszych czytelników widać za stojącą na poboczu ciężarówką długi ślad hamowania. Może to wskazywać na ewentualną przyczynę pożaru - np. zapieczone łożysko w przednim kole (tam pojawiło się źródło ognia). Przyczyny pożaru ustalać będzie policja.

Zdarzenie spowodowało duże utrudnienia w ruchu. Korek w kierunku Gdyni sięga węzła w Straszynie.


Opinie (164) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.