• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na oczach strażaków wjechał wprost pod tramwaj

MKo
2 lutego 2024, godz. 16:20 
Opinie (107)

Moment kolizji na Jana z Kolna

Daleko nie mieli strażacy, by dojechać na miejsce kolizji osobówki z tramwajem. Doszło do niej bowiem na ich oczach, gdy zatrzymali się na czerwonym świetle. Nikomu nic się nie stało, ale przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia w ruchu i opóźnienia na liniach kursujących przez ul. Jana z Kolna.MapkaNieczęsto się zdarza, aby służby ratunkowe były na miejscu zdarzenia jeszcze przed zgłoszeniem. A jeszcze rzadziej, by inny kierowca zarejestrował to kamerą samochodową. Tak stało się w piątkowe popołudnie, gdy na ul. Jana z Kolna doszło do niegroźnej stłuczki osobówki z tramwajem linii nr 8, jadącym w kierunku pl. Solidarności.

15:15 2 LUTEGO (aktualizacjaakt. 15:27)

Kolizja osobówki z tramwajem na Jana z Kolna (35 opinii)

Kolizja osobówki z tramwajem na Jana z Kolna
Kolizja osobówki z tramwajem na Jana z Kolna


Jak wynika z nagrania, jakie otrzymaliśmy od jednego z kierowców, wszystko wydarzyło się na oczach strażaków, którzy wracali z interwencji do koszar i akurat zatrzymali się na czerwonym świetle. Po chwili, gdy sygnalizator zmienił się na zielone światło, z przeciwnego kierunku nadjechała osobówka.

- Z relacji dowódcy tego wozu wynika, że kierowca osobówki prawdopodobnie błędnie zinterpretował, że strażacy go przepuszczają. Wóz bojowy ma to do siebie, że ze świateł rusza powoli. Pech chciał, że kierowca zapatrzył się na duży czerwony wóz przed sobą i nie zauważył innego, dużego czerwonego tramwaju za sobą i wjechał na torowisko. W efekcie doszło do niegroźnego zderzenia, po którym strażacy mogli od razu na miejscu udzielić pomocy - wyjaśnia bryg. Jacek Jakóbczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (107)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane