• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na porodówkę w policyjnej eskorcie

Aleksandra Nietopiel
19 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Policjanci z Sopotu bez wahania pomogli szybciej dostać się kobietom do szpitala. Policjanci z Sopotu bez wahania pomogli szybciej dostać się kobietom do szpitala.

Kierująca audi kobieta poprosiła policjantów o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. W samochodzie wiozła bowiem siostrę, która nieoczekiwanie zaczęła rodzić. Wszystko działo się w Sopocie, a szczęśliwy finał nastąpił w gdańskim szpitalu.Czy prosiłe(a)ś kiedykolwiek policjantów o pomoc?

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek w Sopocie. Funkcjonariusze z drogówki akurat patrolowali ruch na al. Niepodległości, gdy nagle do zatoczki wjechał samochód, z którego wybiegła młoda kobieta i poprosiła ich o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Okazało się, że wiezie ciężarną, 28-letnią siostrę, której odeszły wody i zaczęła przedwcześnie rodzić.

Rodziła w aucie z eskortą policjiNa porodówkę w policyjnej asyście- Funkcjonariusze od razu zdecydowali o udzieleniu pomocy kobiecie z woj. kujawsko-pomorskiego w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala. Mundurowi poinformowali dyżurnego komendy o zdarzeniu, a następnie włączyli w radiowozie sygnały świetlne oraz dźwiękowe i rozpoczęli pilotaż auta do szpitala w Gdańsku. Dzięki pomocy policjantów rodząca kobieta już po kilku minutach trafiła pod opiekę służb medycznych - informuje asp. szt. Lucyna Rekowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Cała akcja skończyła się szczęśliwie, na świat przyszedł zdrowy maluch.

To nie pierwsze takie zdarzenieTo nie pierwsze tego typu zdarzenie, kiedy policjanci pomagają w szybszym dotarciu na porodówkę. Zdarza się też, że sami odbierają porody.

Rok temu rodzącej kobiecie w dotarciu do szpitala pomogli policjanci z Gdańska:

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane