• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy nie będzie przedłużony. W piątek koniec

Ewelina Oleksy
22 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
 • To ostatnie dni, żeby odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku.
 • To ostatnie dni, żeby odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku.
 • To ostatnie dni, żeby odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku.
 • To ostatnie dni, żeby odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku.

Już tylko do piątku, 23 grudnia, odwiedzić można Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku. Stoiska zamkną się o godz. 21 i nie ma co liczyć na to, że w czasie świąt oraz w okresie poświątecznym i noworocznym powrócą. Organizatorzy nie zdecydowali się ani na przedłużenie imprezy, ani na wykorzystanie formuły z ubiegłych lat pod nazwą Gdański Szlak Kulinarny.Czy Jarmark Bożonarodzeniowy powinien zostać przedłużony chociaż o kilka świątecznych dni?

- Czy w tym roku, już po oficjalnym zakończeniu jarmarku, zostaną stoiska chociaż z jedzeniem i ciepłymi napojami? Przydałoby się, ludzie mogliby pospacerować, sprzedawcy by zarobili - napisał do nas czytelnik.
Przypomnijmy, że w sezonie 20/21, czyli dwa lata temu, stoiska gastronomiczne działały w Gdańsku od 4 grudnia 2020 r. aż do 31 stycznia 2021 r. Był to jeszcze czas pandemii, gdy Jarmark Bożonarodzeniowy odbywał się w formule wirtualnej, a lokale gastronomiczne przez lockdowny były w trudnej sytuacji finansowej.

Wówczas miasto postanowiło zorganizować Gdański Szlak Kulinarny. W ramach alternatywy do tradycyjnego jarmarku 25 restauratorów ustawiło swoje stoiska na trasie od Targu WęglowegoMapka po Zielony MostMapka.

Gdański Szlak Kulinarny. Film archiwalny:


Koniec Jarmarku Bożonarodzeniowego w piątek, 23 grudniaMieszkańcom taka forma "jarmarkowania" bardzo przypadła do gustu. Głównie dlatego, że stoiska działały znacznie dłużej niż tradycyjny jarmark.

W tym roku jednak na takie "przedłużenie" nie ma szans.

Jarmark w Gdańsku: wystawcy zadowoleni Jarmark w Gdańsku: wystawcy zadowoleni

- Kończymy Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 23 grudnia o godz. 21. Termin zakończenia i czas trwania Jarmarku wynika bezpośrednio z naszych doświadczeń z poprzednich lat. 24 grudnia w Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku odbędzie się wigilia dla potrzebujących, a przez okres świąt na terenie jarmarku będą działać jeszcze iluminacje. 27 grudnia rozpocznie się demontaż, który potrwa do 31 grudnia - informuje Marek Krzemiński, rzecznik Międzynarodowych Targów Gdańskich, organizatora jarmarku.
 • Gdański Szlak Kulinarny, czyli przedłużenie jarmarku, był akcją jednorazową.
 • Gdański Szlak Kulinarny, czyli przedłużenie jarmarku, był akcją jednorazową.

Szlak Kulinarny w tym roku nie wróciPrzedłużenia jarmarku także o okres poświąteczny w tym roku nie rozważano.

- W ciągu ostatnich lat przetestowaliśmy różne terminy trwania jarmarku bożonarodzeniowego. Np. rok 2019/20, kiedy to Jarmark trwał do 1 stycznia. W tym dodatkowym czasie zarówno gastronomia, jak i inni kupcy zaobserwowali znacząco mniejszy ruch. Większość przedsiębiorców sprzedaje produkty nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. Po 24 grudnia taki asortyment nie jest już atrakcyjny dla kupujących. Dostosowanie się do realiów rynkowych wymagałoby od handlarzy na kolejny tydzień zmiany strategii, a wręcz wymiany produktów. Są przedsiębiorcy z różnych części Polski, którzy chcą spędzić ten czas z rodzinami i siłą rzeczy ich stanowiska byłyby zamknięte - tłumaczy Marek Krzemiński. - Nieprzedłużanie jarmarku o kolejne tygodnie jest decyzją podjętą po konsultacjach z naszymi biznesowymi partnerami, podyktowaną ekonomicznymi przesłankami i dostosowaniem się do realiów rynkowych - podkreśla.
Sopockie Miasteczko Noworoczne szykuje się do startu. Jakie atrakcje? Sopockie Miasteczko Noworoczne szykuje się do startu. Jakie atrakcje?

Dodaje też, że Gdański Szlak Kulinarny był akcją jednorazową.

- Ukłonem do restauratorów., którzy w czasie pandemii koronawirusa nie mogli obsługiwać gości w swoich lokalach - wskazuje.

Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy (23 opinie)

(23 opinie)
jarmark

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (116)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane