• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nocne prace w szkole nie dają spać mieszkańcom

Aleksandra Nietopiel
30 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Remonty i drobne prace w szkołach w czasie wakacji nie są niczym nadzwyczajnym. Remonty i drobne prace w szkołach w czasie wakacji nie są niczym nadzwyczajnym.

Remont w budynku szkoły przy ul. BurzyńskiegoMapka na Zaspie uprzykrza życie mieszkańcom. Wszystko przez to, że prace odbywają się nocą. - Wiercenia, cięcie metalu, krzyki i śpiewy w budynku szkoły to nocna norma - pisze mieszkanka z ul. KombatantówMapka.Czy remonty w wyjątkowych sytuacjach powinny być prowadzone nocą?

Nie jest niczym nadzwyczajnym, że remonty odbywają się w szkołach podczas wakacji. Celowo placówki w tym okresie przygotowują swoje budynki do nowego roku szkolnego, by prace nie przeszkadzały w nauce uczniom i nauczycielom. A że początek roku szkolnego już w tym tygodniu, to parcie na koniec prac jest coraz większe.

O granice w prowadzaniu takich remontów pyta jedna z mieszkanek dzielnicy Zaspy Rozstaje w Gdańsku. Chodzi o porę toczących się prac w budynku Szkoły Podstawowej nr 48.

- Wiercenia, cięcie metalu, krzyki i śpiewy w budynku szkoły to nocna norma. Zeszła noc to totalny koszmar. Policja została wezwana w nocy i na krótki czas prace ucichły. Około godz. 3:00 nastąpiło ponowne cięcie metalu, a o godz. 3:30 pracownicy opuścili budynek. To jak głośno się zachowywali, pewnie na złość za wezwanie policji, można sobie tylko wyobrazić - informuje pani Małgorzata.

Na filmie słychać najpierw odgłosy prawdopodobnie wiertarki, potem uderzenia i śpiewy.


Prace nocne były, ale trwały krótkoRemont w budynku szkoły faktycznie trwa, ale związane jest to z wydzieleniem powierzchni dla nowej placówki, która zacznie działać w tym samym obiekcie od września. Na potrzeby tej nowej szkoły prowadzone są prace - zdarzyło się, że miały miejsce w nocy.

- Część budynku została oddana w użytkowanie szkole społecznej i tam w ostatnim czasie ekipa intensywnie pracuje, by zdążyć przed rozpoczęciem roku. Rozmawiałem z kierownikiem prac, który przyznał, że poprzedniej nocy prace się wydłużyły na skutek awarii wodno-kanalizacyjnej. Zapewnił, że to już koniec uciążliwych robót, i że prace są na finiszu - przekazał Mirosław Kołymski, dyrektor SP nr 48 w Gdańsku.
W tej chwili działania skupiają się na wyposażaniu pomieszczeń i ustawianiu mebli.

  • Szkoła informowała w mediach społecznościowych o prowadzonych w budynku pracach.
  • Prace remontowe w budynku szkoły są już na ukończeniu.

SP 48 informowała o pracach w swojej części w pierwszej połowie sierpnia na Facebooku, pisząc o nowych lokalizacjach sal, przebudowie sali biologicznej i powstaniu pracowni technicznej. Prace objęły też wyciszanie pomieszczeń.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (122)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane