• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nowy Port coraz atrakcyjniejszy do zamieszkania

6 lutego 2024, godz. 09:00 
Osiedla PORTO i FARO znajdują się na pograniczu Nowego Portu Osiedla PORTO i FARO znajdują się na pograniczu Nowego Portu

Nowy Port w Gdańsku to dzielnica, która prężnie się rozwija. Obecnie liczy ok. 9 tys. mieszkańców, a na skutek powstałych i powstających osiedli ta liczba powinna w najbliższej przyszłości przekroczyć 10 tys. gdańszczan. Jeśli zatem ktoś szuka w Trójmieście przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni do życia, warto, aby rozważył tę lokalizację.Nadchodzące zmiany w Nowym PorcieJuż teraz pracuje się nad wieloma pomysłami na rozwój tej wyjątkowej dzielnicy. Na terenie Nowego Portu ma pojawić się obszar inwestycyjny o łącznym obszarze ponad 13 ha, w tym 8 ha przeznaczonych na cele komercyjne, co przyczyni się do wzrostu liczby miejsc pracy. Szczególny nacisk został położony na tworzenie stref o charakterze sportowo-rekreacyjnym i turystycznym - rozważana jest bowiem budowa basenu (rejon ul. Krasickiego i Gałczyńskiego) oraz parku z elementami o znaczeniu historycznym (teren dawnego Szańca Zachodniego). Dodatkowo, z myślą o komforcie mieszkańców, planuje się poprawę infrastruktury dla ruchu pieszego i samochodowego (ulice Wyzwolenia, Władysława IV, Oliwska i Na Zaspę) poprzez nowe nasadzenia drzew oraz renowację lokalnego deptaka. W dalszych etapach rozwoju priorytet stanowi wybudowanie publicznego żłobka, co z pewnością usprawni życie rodziców.

Dla rozwoju Nowego Portu niezwykle istotny jest także głos jego mieszkańców. To oni najlepiej znają potrzeby swoje, swoich bliskich i sąsiadów. Miasto zaprasza do zgłaszania swoich uwag do Gminnego Programu Rewitalizacji Gdańska w ramach konsultacji społecznych.

PORTO i FARO otwarte na nowych mieszkańcówROBYG prowadzi dwie prestiżowe inwestycje zlokalizowane w obszarze Nowego Portu: FARO oraz PORTO, które cechuje nie tylko nowoczesność, ale także dogodna lokalizacja i kompleksowe podejście do potrzeb mieszkańców. W ofercie dostępnych jest ponad 200 mieszkań.

 • FARO - nowoczesne i komfortowe osiedle
 • FARO - nowoczesne i komfortowe osiedle
 • FARO - nowoczesne i komfortowe osiedle
FARO to kameralne osiedle na pograniczu Brzeźna i Nowego Portu z niskimi, pięciopiętrowymi apartamentowcami. Zróżnicowane metraże (od 31 m kw. do 91 m kw.) odpowiadają zarówno singlom, jak i rodzinom. Położony przy ul. Letnickiej, blisko Zatoki Gdańskiej obiekt łączy miejską wygodę z naturą. FARO to nie tylko przestronne mieszkania z panoramicznymi oknami, ale także dbałość o otoczenie, zieloną infrastrukturę i nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa.

 • PORTO - prestiżowe osiedle apartamentowców
 • PORTO - prestiżowe osiedle apartamentowców
 • PORTO - prestiżowe osiedle apartamentowców
 • PORTO - prestiżowe osiedle apartamentowców
W drugiej ofercie, PORTO ROBYG proponuje mieszkania od 29 m kw. do 116 m kw., zlokalizowane dokładnie pomiędzy Brzeźnem, Letnicą a Nowym Portem. Kompleks osiedlowy to eleganckie budynki o podwyższonym standardzie wykończenia, z ponadstandardową wysokością lokali. Osiedle jest zlokalizowane blisko centrum Gdańska oraz morza, oferując mieszkańcom funkcjonalność, ekologię i wygodę. Kontrast między minimalistyczną architekturą a bujną zielenią nadaje miejscu unikalny charakter.

Właśnie teraz warto kupić mieszkanie w Nowym Porcie, również w celach inwestycyjnych. Dzielnica staje się coraz modniejsza i będzie stanowić atrakcyjną lokalizację na mapie Gdańska. FARO i PORTO to propozycje dla tych, którzy cenią jakość, komfort i bliskość natury, zachowując jednocześnie dostęp do miejskiego życia - a wszystko to w przystępnej cenie.

ROBYG to zaufany deweloper!Inwestycje ROBYG spełniają oczekiwania klientów będących na różnym etapie swojego życia. Doskonała lokalizacja, dogodny dostęp do infrastruktury, atrakcyjne przestrzenie wspólne czy liczne tereny pełne zieleni - planując swoją przyszłość, warto zapoznać się z ofertą ROBYG.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Inwestycje

 

Najczęściej czytane