Fakty i opinie

stat

Nowy punkt widokowy na mapie Gdańska

Schody do nowego punktu widokowego na Siedlcach z lotu ptaka


Gotowy jest nowy punkt widokowy na Wzgórzu Mickiewicza. Rozciąga się z niego widok na Siedlce i Morenę. Budowa zajęła wykonawcy siedem miesięcy.Czy wybierzesz się do parku Na Zboczu?

tak, byłem tam nie raz, powtórzę wizytę 12%
tak, nigdy tam nie byłem 69%
nie, nie interesuje mnie to miejsce 19%
zakończona Łącznie głosów: 1620
Jeśli ktoś lubi biegi po schodach - niczym trenujący przed walką bokserską Rocky Balboa - będzie miał w Gdańsku nowe miejsce do ćwiczeń. Właśnie trwają ostatnie prace przy budowie parku Na Zboczu. zobacz na mapie Gdańska

Można się tu dostać pokonując strome zbocze prowadzące od strony ul. Łostowickiej. Po wspięciu się na jego szczyt, oczom spacerowicza ukazuje się panorama miasta, rozpościerająca się z nowo powstałego punktu widokowego. Jak na dłoni widać stąd Siedlce i Morenę, w tym szczególnie ul. Nowolipie.

W nowo powstałym parku Na Zboczu gotowe są już place rekreacyjne, m.in. boisko do koszykówki o nawierzchni poliuretanowej i plac zabaw o nawierzchni częściowo piaskowej i poliuretanowej, na którym zamontowany został zestaw gimnastyczny. Ponadto gotowa jest zewnętrzna siłownia.

Dotrzeć tu można chodnikiem od strony ulicy Maryli oraz wspomnianymi schodami od ul. Łostowickiej.

Plan parku Na zboczu z nowym punktem widokowym w Gdańsku.
Plan parku Na zboczu z nowym punktem widokowym w Gdańsku. graf. trojmiasto.pl
Nowy park powstał w ramach projektu "Rewaloryzacja zabytków sztuki ogrodowej i zagospodarowanie terenów zieleni w mieście". Przedsięwzięcie kosztowało miasto 617 tys. zł. Prace trwały od listopada ubiegłego roku. Inwestorem z ramienia miasta była Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Opinie (203) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.