• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Od 7 lat bił żonę i syna. Został usunięty z mieszkania

ms
8 grudnia 2023, godz. 14:00 
Opinie (246)
Pijący od lat i od lat znęcający się nad swoją żoną i synem 42-latek został zmuszony do czasowego opuszczenia swojego mieszkania. Za znęcanie się nad bliskimi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Pijący od lat i od lat znęcający się nad swoją żoną i synem 42-latek został zmuszony do czasowego opuszczenia swojego mieszkania. Za znęcanie się nad bliskimi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Po siedmiu latach znęcania się na swoją rodziną zatrzymany został 42-letni mieszkaniec Sopotu. Jego żona poprosiła o pomoc, gdy po raz kolejny zagroził jej nożem. Napastnik został zatrzymany, nakazano mu opuścić mieszkanie i zakazano zbliżania się do rodziny.Czy znasz związki, w których dochodzi do przemocy fizycznej i znęcania się?

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie, wyzywanie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec innych osób.

Sytuacja, która przelała czarę goryczy6 grudnia do policjantów z Sopotu wpłynęło zgłoszenie, że nietrzeźwy mężczyzna ma nóż i grozi swojej żonie. Na policję zadzwoniła córka kobiety, do której ta zwróciła się o pomoc.

W mieszkaniu policjanci zastali zapłakaną i roztrzęsioną kobietę oraz jej syna. Okazało się, że chwilę wcześniej nietrzeźwy mąż groził kobiecie nożem i wyzywał ją. Pokrzywdzona przyznała, że do podobnych zdarzeń dochodziło już wcześniej, ale nigdy tego nie zgłaszała.

Zatrzymany 42-latek ma zakaz zbliżania się do rodziny. Zatrzymany 42-latek ma zakaz zbliżania się do rodziny.
Mężczyzny nie było w mieszkaniu, ale policjanci natknęli się na niego pod domem. 42-latek był pijany, alkomat pokazał u niego 2 promile alkoholu. Został zatrzymany i trafił on do policyjnego aresztu.

Mężczyzna znęcał się nad swoją rodziną od latZ dowodów zebranych przez policjantów wynikało, że 42-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, znęcał się nie tylko nad swoją żoną, ale również nad ich synem. Do takich sytuacji dochodziło zarówno na terenie Ukrainy, jak i już po przybyciu do Polski.

Od 2016 roku mężczyzna wszczynał awantury, podczas których bił, dusił, krzyczał i wyzywał kobietę, groził jej pozbawieniem życia oraz trzymając w ręku nóż groził wyrządzeniem jej krzywdy. Regularnie bił też swojego syna.

Zarzuty dla napastnika oraz nakaz czasowego opuszczenia mieszkaniaW czwartek 7 grudnia, policjantka z wydziału dochodzeniowo-śledczego ogłosiła 42-letniemu mieszkańcowi Sopotu zarzut znęcania się nad żoną i synem. Ponadto dzielnicowy skorzystał z uprawnień, jakie daje mu ustawa antyprzemocowa i po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny wydał nakaz opuszczenia przez 42-latka mieszkania na najbliższe 14 dni oraz zakaz zbliżania się do rodziny na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Dzielnicowy rejonu będzie kontrolował, czy 42-latek stosuje się do wydanego nakazu i zakazu.

Za znęcanie się nad bliskimi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymać przemoc domowąKażda osoba, która doznaje przemocy lub jest jej świadkiem może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić ten fakt pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie lub Gdyni oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Problem przemocy domowej należy też jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.
ms

Miejsca

  • MOPS Sopot, Kolejowa 14
  • MOPS Gdynia, Grabowo 2
  • MOPR Gdańsk, Konrada Leczkowa 1A

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (246)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane