• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Odcienie blondu, które odejmą Ci lat

15 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Dla wielu kobiet koloryzacja włosów to doskonały sposób na prawdziwą metamorfozę, za pomocą której można odświeżyć swój wizerunek lub też całkowicie go zmienić. Dobrze dopasowany do naszej urody odcień trwałej farby do włosów może sprawić, że rysy twarzy zostaną ładnie podkreślone, a niektóre mankamenty zakamuflowane. Nie inaczej jest w przypadku pań dojrzalszych, które zmagają się z pierwszymi zmarszczkami i chcą na dłużej zachować młody wygląd. Dla nich często polecane są farby blond. Jakie odcienie zadziałają odmładzająco?Farba blond - czy rzeczywiście może odmłodzić?


Farba blond, dostępna w wielu różnych wariantach, to wybór popularny wśród kobiet niezależnie od grupy wiekowej. Jest to kolor ponadczasowy, który zdecydowanie nie wychodzi z mody. O tym, że blond jest tak powszechnie wybierany, decyduje przede wszystkim jego uniwersalność. Łatwo jest znaleźć taki odcień, który będzie komplementował dany typ urody i sprawiał, że atuty zostaną dodatkowo wyeksponowane.

Co więcej, farba blond pasuje kobietom niezależnie od wieku - na taką koloryzację mogą zdecydować się zarówno nastolatki, jak i bardziej dojrzałe panie. Wynika to bezpośrednio z faktu, że blondy tworzą mniejszy kontrast z odcieniem skóry twarzy. W przypadku farbowania na ciemniejsze kolory, takie jak brąz czy czerń, kontrast jest znacznie większy, a co za tym idzie - ewentualne mankamenty cery mogą zostać uwypuklone. Mowa tu m.in. o przebarwieniach i ostrych rysach, ale też o zmarszczkach. Dlatego też blond może okazać się lepszym wyborem dla tych pań, które pragną odjąć sobie lat.

Dodatkowym atutem trwałej farby do włosów w odcieniu blond jest fakt, że powtarzanie farbowania nie będzie musiało odbywać się zbyt często, jeśli mamy siwe włosy. Odrosty nie będą tak wyraźnie widoczne jak przy ciemniejszej koloryzacji, w związku z czym na dłużej będziemy mogli cieszyć się odświeżonym wyglądem.

Odmładzające odcienie farby blond
Planujesz koloryzację na blond i w związku z tym zastanawiasz się, jaki odcień będzie odpowiedni? Poszukujesz modnych i zarazem twarzowych propozycji, za sprawą których poczujesz się młodsza o co najmniej kilka lat? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Truskawkowy blond
Truskawowy blond to trend, który nie traci zainteresowania. Trwała farba do włosów w tym kolorze jest dosyć nietypowa, ponieważ klasyczny blond ma tutaj delikatny, różowawy połysk, który jest widoczny przede wszystkim w świetle. Sprawia to, że koloryzacja staje się wielowymiarowa. Truskawkowy blond przypadnie do gustu wielu kobietom, jako że jest bardzo uniwersalny i ładnie podkreśla różne typy urody.

Popielaty blond
Jak sama nazwa na to wskazuje, ten rodzaj farby blond jest bardzo chłodnym odcieniem, którego podstawą staje się srebrna lub nawet szara poświata. Jeśli posiadasz siwe włosy, wcale nie musisz obawiać się o to, że ten kolor dodatkowo Cię postarzy, wprost przeciwnie - odrosty będą przy nim mniej widoczne, w dodatku przyciągniesz spojrzenia. Warto jednak zaznaczyć, że to rozwiązanie przede wszystkim dla pań o chłodnej karnacji i jasnych oczach.

Karmelowy blond
Karmelowy blond to odcień niejednolity, ponieważ mieszają się tutaj kolory z ciepłej palety barw - tym samym blond mieni się delikatnie na brąz lub miedź. Tym samym możemy uzyskać efekt włosów, które zostały muśnięte słońcem, na dodatek rezultat będzie bardzo naturalny i wspaniale odwróci uwagę od pierwszych zmarszczek. Karmelowy blond to dobry wybór dla kobiet o brzoskwiniowej lub żółtawej karnacji i brązowych lub zielonych oczach.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie 1 zablokowana

Najczęściej czytane