• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Odstraszacz ptaków irytuje mieszkańców

Patsz
2 sierpnia 2023, godz. 07:00 
Opinie (151)

Na filmie słychać powtarzaną dwa razy sekwencję ptasi krzyk.

Od kilku miesięcy spokój mieszkańców śródmieścia w Gdyni zakłócają dźwięki wydawane przez ptaka. Nie jest to jednak mewa ani inny popularny nad morzem gatunek, a prawdopodobnie dźwięk elektronicznego odstraszacza gołębi. - Jest włączany od samego rana. Bywa, że musimy zamykać z tego powodu okna - opisuje sytuację pani Monika.Czy są dźwięki, które cię szczególnie irytują?

O swojej sprawie napisała najpierw na jednej z gdyńskich grup w mediach społecznościowych.

- Na którymś z dachów zainstalowany jest sztuczny ptak, który co kilka minut wydaje z siebie sekwencję sztucznych, okropnych dźwięków. Również ok. 4 rano, również w weekendy i przez cały dzień - pisała pani Monika, która mieszka w budynku przy ul. Świętojańskiej, naprzeciw Teatru MiejskiegoMapka.

Czytelniczka: najgorsze są niedziele i porankiW komentarzach pod postem mieszkańcy śródmieścia Gdyni przyznawali, że również słyszą podobne dźwięki.

Skontaktowaliśmy się z panią Moniką. Jak mówi, najgorsze są niedzielne poranki.

- Człowiek chce się wyspać, a tymczasem pojawia się ten denerwujący dźwięk, który budzi chyba nie tylko mnie w niedzielny poranek. Potrafię rozróżnić go od śpiewu ptaków czy skrzekotu mew - ten jest inny. Nie wiem, gdzie jest zlokalizowany ten odstraszacz, czy może jest ich kilka, ale chyba czas najwyższy coś z tym zrobić - opowiada.


Jako dowód podesłała nam nagranie dźwięków z centrum Gdyni, na których słychać charakterystyczny dźwięk. Co można z tym zrobić?

Straż miejska: czekamy na zgłoszenie, zajmiemy się sprawąStrażnicy miejscy, z którymi rozmawialiśmy, mówią, że potrzebne jest zgłoszenie konkretnej osoby.

Mniej kontrowersyjne są bezgłośne odstraszacze ptaków, np. w postaci pluszaków, jak na zdjęciu nadesłanym przez czytelnika. Mniej kontrowersyjne są bezgłośne odstraszacze ptaków, np. w postaci pluszaków, jak na zdjęciu nadesłanym przez czytelnika.
- Jeżeli dostaniemy zgłoszenie od osoby, która z imienia i nazwiska, wskaże nam problem, będziemy reagowali, powołując się na artykuł dotyczący zakłócania ciszy i spokoju - mówi Leonard Wawrzyniak, rzecznik straży miejskiej w Gdyni.

Na filmie sztuczny ptak na linie odstraszający inne ptaki lub owady.

Patsz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (151)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane