• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Opozycja łączy siły na ostatniej prostej i wspólnie oskarża o nieuczciwą kampanię

Patryk Szczerba, ewel
12 października 2023, godz. 18:00 
Opinie (56)
Najnowszy artykuł na ten temat Czym zajmują się w Sejmie pomorscy posłowie?
Na kilkanaście godzin przed cisza wyborczą kandydaci KO, Lewicy i Trzeciej Drogi wskazali na nieuczciwe praktyki kandydatów z PiS w kampanii. Na kilkanaście godzin przed cisza wyborczą kandydaci KO, Lewicy i Trzeciej Drogi wskazali na nieuczciwe praktyki kandydatów z PiS w kampanii.

Kandydaci z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi połączyli siły i na ostatniej prostej kampanii wspólnie oskarżają przedstawicieli PiS o nieuczciwe działanie w kampanii wyborczej. Temat konferencji, którą razem zorganizowali w Gdyni zdominowały m.in. wpłaty na rzecz PiS od osób ze spółek skarbu państwa. W Gdańsku, tego samego dnia, też zabrano w tej sprawie głos.Lista wszystkich kandydatów w wyborach - sprawdź w naszym serwisieCo sądzisz o plakatach wyborczych w mieście?

Do wyborów parlamentarnych pozostały ostatnie dni. Nic więc dziwnego, że atmosfera wokół nich robi się coraz bardziej gorąca.

Kandydaci z gdyńskiego okręgu z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi wykorzystali przedostatni dzień przed ciszą wyborczą, by - jak stwierdzili - "pokazać nieuczciwe praktyki kandydatów z PiS." Zorganizowali w tej sprawie wspólną konferencję prasową.

Szukasz partii politycznej, którą popierasz? Sprawdź adresy- Mamy dostęp do danych, które są publiczne, które pokazują, jak PiS finansuje swoją kampanię. W biuletynie PiS grono osób ze spółek kontrolowanych przez PiS wpłacało ogromne kwoty na rzecz partii. Kwoty sięgały rocznych zarobków kierowców komunikacji miejskiej czy pracowników dyskontów. To porażające, że ludzie muszą pracować rok na kwotę, którą osoby ze spółek wydają jednorazowo jako wpłatę - mówił Marcin Strzelczyk z Lewicy.

Zapowiadają rozliczeniaPrzytoczył kolejne nazwiska osób, które wpłacały na rzecz kampanii.

- Przygotowaliśmy akta 8 lat rządów PiS. Rozliczymy rządzących także za to - dodawał.
Obecny na konferencji był Tadeusz Szemiot, radny gdyńskiej Koalicji Obywatelskiej, który nie kandyduje do Sejmu. Wskazał jednak na problem dotykający mieszkańców związany z "zalaniem" Gdyni plakatami kandydatów do parlamentu.

  • Opozycja z Gdyni wytknęła partii rządzącej, że kandydaci jej partii wieszają swoje plakaty gdzie popadnie.
  • Opozycja z Gdyni wytknęła partii rządzącej, że kandydaci jej partii wieszają swoje plakaty gdzie popadnie.

Plakaty w Gdyni wieszane gdzie popadnieMimo że w pasie drogowym i wielu innych miejscach zgodnie z uchwałą rady miasta robić tego nie można, niewielu robi sobie cokolwiek z zakazów.

- W Gdyni mamy taką sytuację, że część kandydatów, a szczególnie z jednej opcji, za nic ma zasady zakazujące plakatowania. Wiesza je gdzie popadnie. Nie jest tak, że przepisy wyborcze wyłączają przepisy własności. Tak samo powinno działać miasto. Niestety duża część materiałów wyborczych wisi w miejscach niedozwolonych i nic się z tym nie dzieje. To zły prognostyk przed wejściem uchwały krajobrazowej w naszym mieście - podkreślał Szemiot.
Uchwała krajobrazowa. Nie wszyscy kandydaci jej przestrzegają Uchwała krajobrazowa. Nie wszyscy kandydaci jej przestrzegają

Bartosz Szmajchel z Trzeciej Drogi wskazał konkretnie dwóch kandydatów Andrzeja KołodziejaMichała Kowalskiego jako przykłady osób, które - jego zdaniem - nieuczciwie postępują podczas bieżącej kampanii wyborczej, pozwalając na zaklejanie swoimi plakatami afiszy innych kandydatów na legalnych miejscach do plakatowania, które znajdują się w Gdyni.

Konferencję w tym samym temacie zorganizowano też tego samego dnia w Gdańsku. Konferencję w tym samym temacie zorganizowano też tego samego dnia w Gdańsku.

Konferencja w tej samej sprawie także w GdańskuW podobnym temacie i tonie, tyle, że w Gdańsku wypowiadały się w czwartek, 12 października, posłanki i kandydatki KO - Agnieszka PomaskaBarbara Nowacka.

- Ostatnie tak naprawdę godziny kampanii to coraz więcej przypadków nielegalnego i nieuczciwego finansowania przez PiS ich kampanii - stwierdziła Nowacka.
Jako przykład podała m.in. jak powiedziała "propagandowe gazetki Orlenu", w których promowani są politycy PiS.

Pomaska zapowiedziała, że każdy przypadek nielegalnego finansowania kampanii będzie zgłaszany do Państwowej Komisji Wyborczej.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (56)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane