• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Oszukiwali w kantorach i zbierali na narkotyki

szym
1 września 2023, godz. 07:00 
Opinie (47)
Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która puszczała w obieg w kantorach podrobione banknoty o nominale 20 funtów szterlingów. Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która puszczała w obieg w kantorach podrobione banknoty o nominale 20 funtów szterlingów.

Wybrali banknot o przeciętnym nominale, podrobili go, a potem wprowadzali w obieg w kantorach na Pomorzu, w tym w Gdańsku. Na ławie oskarżonych zasiądzie czwórka fałszerzy, którzy nie dość, że posługiwali się "lewymi" pieniędzmi, to jeszcze przygotowywali się do zakupu sporej ilości narkotyków.W jakiej walucie trzymasz oszczędności?

Fałszerze działali tak, żeby nie wzbudzić większych podejrzeń w kantorach, które brali na cel.

Nominały na banknotach, które podrobili, nie były na tyle duże, by wywołać szczególną czujność kupujących, ale też nie tak małe, by nie dać zarobku grupie oszustów.

Przestępcy jednak wpadli. Śledczy jak po nitce do kłębka docierali do kolejnych punktów, które odwiedzali fałszerze.

Okazało się, że banknoty, którymi się posługiwali, miały podobne numery seryjne, co wskazywało na to, że nie są prawdziwe.To jednak nie wszystko. Prokuratorzy ustalili, że niektórzy z członków szajki przygotowywali się do zakupu narkotyków na terenie Holandii. To właśnie do przygotowań do tego przestępstwa "zarabiali" na lewych banknotach.

Zdążyli już kupić samochód i specjalne środki medyczne, które mieli łączyć z zakupionymi narkotykami i "psychotropami".Zabezpieczono ponad 120 fałszywych banknotów- Podczas czynności śledztwa, w tym przeszukania podejrzanych oraz ich miejsca zamieszkania, zabezpieczono m.in. podrobione banknoty o nominale 20 funtów szterlingów. Z ich oględzin wynikało, że numery seryjne w wielu przypadkach powtarzały się, co jednoznacznie wskazywało na to, iż banknoty są podrobione - mówi prok. Marzena Muklewicz z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.
W toku śledztwa wobec oskarżonych stosowano tymczasowy areszt. Górna granica kary, która im grozi to 15 lat więzienia.
szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane