• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Oszust z Niemiec poszukiwany europejskim nakazem wpadł w Gdyni

ewel
3 czerwca 2024, godz. 18:30 
Opinie (62)
27-letni mieszkaniec Niemiec był poszukiwany za oszustwa internetowe. Zdjęcie poglądowe 27-letni mieszkaniec Niemiec był poszukiwany za oszustwa internetowe. Zdjęcie poglądowe

Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za oszustwa internetowe o łącznej wartości ok. 1 mln euro. 27-latka z Niemiec namierzono i zatrzymano w Gdyni. Trafił już do aresztu.Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali mężczyznę, za którym rozesłano Europejski Nakaz Aresztowania.

Podczas interwencji okazało się, że 27-letni mieszkaniec Niemiec jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonującej oszustw internetowych oraz pranie pieniędzy na terenie Niemiec, a łączna suma strat wynosi ok. 1 mln euro.

Do zatrzymania oszusta z Niemiec doszło w ostatni czwartek po godz. 22 na ul. AbrahamaMapka.- Mężczyzna dopuścił się przestępstw w okresie od maja 2021 r. do września 2023 r. Zatrzymany ukrywał się przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości aż do minionego czwartku. Kryminalni pojechali na ul. Abrahama, gdzie miał się znajdować pojazd, którym kierowała jego konkubina. Po zlokalizowaniu samochodu w jednym z lokali policjanci zobaczyli mężczyznę rysopisem odpowiadającego poszukiwanemu. Kryminalni wylegitymowali go i po sprawdzeniu w systemach policyjnych od razu wyświetlił się jako osoba poszukiwana - mówi podkom. Jolanta Grunert, rzeczniczka KMP w Gdyni.


Policjanci osadzili zatrzymanego w policyjnej celi, skąd w piątek został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jeszcze tego samego dnia Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (62)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane