Fakty i opinie

Pociągiem na pomorskie stoki narciarskie

Na stok w Wieżycy można dojechać PKM-ką.
Na stok w Wieżycy można dojechać PKM-ką. fot.trojmiasto.pl

Do końca marca można wybrać się PKM-ką na narty do Wieżycy korzystając z promocji. W ramach zakupionego biletu kolejowego będzie można nabyć skipass z czterema wjazdami na stok za 1 grosz.Jeździsz na nartach/desce?

tak, regularnie zimą 39%
nie, ale chcę spróbować 26%
nie, to nie dla mnie 35%
zakończona Łącznie głosów: 1304
Ośrodek narciarski Wieżyca-Koszałkowo uruchomił promocję dla pasażerów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Bilety przyjazdowe do stacji Wieżyca lub Krzeszna wymieniane są na stoku na cztery zjazdy za symboliczny grosz. Z ważnym biletem można bezpłatnie przewieźć jedną parę nart lub deskę snowboardową.

Jeśli do pociągu wsiadamy w Gdańsku Wrzeszczu bilet normalny kosztuje 9,5 zł. W kasie przy stoku możemy wymienić go na cztery zjazdy płacąc za nie jedynie 1 grosz. Normalnie wjazd na górę w Koszałkowie kosztuje od 2,2 zł (poniedziałek - piątek) do 2,7 zł (weekend).

- To już kolejny rok owocnej współpracy samorządu i ośrodka narciarskiego Wieżyca-Koszałkowo - mówi Marta Chełkowska, dyrektorka Departamentu Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Rozkład jazdy PKMBilet przyjazdowy kolejowy może być wymieniony na bilet wjazdowy na wyciągi narciarskie wyłącznie w tym samym dniu co przejazd pociągiem. Warunkiem skorzystania z promocji jest zakup dowolnego skipassu na ogólnych zasadach sprzedaży.

- Mimo że Pomorze utożsamiane jest głównie z turystyką wakacyjną, to również zimą można skorzystać z wielu atrakcji. Tym bardziej, że od kilku lat mieszkańcy Pomorza i turyści mają do dyspozycji Pomorską Kolej Metropolitalną, dzięki której szybko, wygodnie i ekologicznie mogą dotrzeć do kaszubskich miejscowości.

Otwarte wszystkie stoki narciarskie na Pomorzu


Dobre warunki do jazdy na Łysej Górze

Opinie (142) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.