• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Parkingowe łosie plażowe otwierają sezon

Szymon Zięba
28 maja 2024, godz. 11:00  Raport
Opinie (227)
BMW zaparkowało na plaży. Bo dlaczego nie? BMW zaparkowało na plaży. Bo dlaczego nie?

Gdzie zaparkować w Trójmieście, kiedy wybieramy się nad morze? Najlepiej na plaży! Co roku jak bumerang wraca ten sam problem "plażowych łosi parkingowych", uparcie próbujących przekonać świat, że ich auto pokona piaskowe zaspy. O wyczynach niefrasobliwych kierowców regularnie jesteśmy informowani w Raporcie z Trójmiasta.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport
Samochodem nad samo morze. DosłownieJak najczęściej docierasz na plażę?

Ostatniego przypadku daleko szukać nie trzeba. Turyści z Łomży (na takich "blachach" było bowiem BMW) postanowili wjechać na plażę. Trudniej było z wyjazdem, ale kto by się tym przejmował!

- Sezon "auto-plażowiczów" w pełni otwarty - skomentował czytelnik Raportu.
- Może zbyt niskie koszty wyciągania, skoro co chwilę ktoś się trafia - zauważył kolejny.
- Teraz chyba bilet za parkowanie na plaży wynosi już 5 tys. zł [właściwie to 8 tys. zł. -red.] - odpowiedział czujny internauta.

BMW utknęło na plaży (112 opinii)

Chłopaki z Łomży w poszukiwaniu bunkrów... Sezon można uznać za rozpoczęty.
Chłopaki z Łomży w poszukiwaniu bunkrów... Sezon można uznać za rozpoczęty.


Jak sobie radzić z samochodem, którego kierowca postanowił zostać plażowiczem, pokazali internauci dwa lata temu. Wówczas taksówka pomagała odholować auto z plaży w Brzeźnie.

Samochód utknął na plaży w Brzeźnie. Film archiwalny.Brzeźnieńska plaża ma w ogóle pecha do "plażowych łosi parkingowych". Kto się jakiś czas temu wybrał na spacer brzegiem morza o poranku, mógł się natknąć na... holowanie passata.

O czym pisaliśmy przed laty? SprawdźPassat na plaży w Brzeźnie. Film archiwalny.Nauczony doświadczeniem "zakopanych" kolegów-kierowców pewien zmotoryzowany postanowił przejechać się po plaży w Sobieszewie... terenówką.

Terenówka na plaży w Sobieszewie. Terenówka na plaży w Sobieszewie.


Wodowanie skutera na plaży i wjazd autem do wodyZ kolei pewni plażowicze z Jelitkowa na plażę przy wejściu nr 61, blisko domu wczasowego Rzemieślnik, wjechali samochodem z przyczepką. Na niej mieli skuter. Panowie (mieszkańcy Łodzi) postanowili zwodować skuter akurat w tym miejscu.

Wodowanie skutera na plaży w Jelitkowie. Wodowanie skutera na plaży w Jelitkowie.
Nie zważając na problemy w postaci ciągle zakopującego się w piasku auta, uparcie dążyli do brzegu. Efekt końcowy to zwodowany skuter, ale również częściowo zwodowane, a częściowo zakopane w piasku auto. Na miejscu pojawiła się Straż Miejska.

Panowie próbowali jeszcze wyciągnąć auto własnymi siłami, ale raczej bez profesjonalnego sprzętu się nie obyło.

Jaka kara za wjechanie autem na plażę?Zgodnie z przepisami kierowca, który "właduje" się autem na nadmorskie plaże w Trójmieście, popełnia wykroczenie z art. 60C Ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej.

Twój głos się liczy! Oddaj go tutajZgodnie z tym przepisem za plażowe parkowanie grozi kara grzywny do 8 tys. zł.

Należy także pamiętać, że przy niektórych drogach dojazdowych do plaż ustawiony jest znak drogowy B-1, który informuje o zakazie ruchu w obu kierunkach. Za niestosowanie się do tego znaku grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł i pięć punktów karnych.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (227)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane