• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pies wpadł do dziury wykopanej przez poszukiwaczy bursztynu

szym
26 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (175)
  • Zwierzak wpadł do trzymetrowej dziury. Jego opiekunka nie miała szans na samodzielne wyciągnięcie psa.
  • Zwierzak wpadł do trzymetrowej dziury. Jego opiekunka nie miała szans na wyciągnięcie psa.

Spacer z psem po łące mógł zakończyć się tragicznie. Pupil mieszkanki Gdańska wpadł do trzymetrowego wykopu, najprawdopodobniej leju po nielegalnym wydobyciu bursztynu. To kolejny podobny przypadek. Wcześniej do podobnego "wykopaliska" osunął się sześcioletni chłopiec.Zauważyłe(a)ś efekty "pracy" nielegalnych bursztynników?

Wydarzenia rozegrały się kilka dni temu na łące przy ul. KontenerowejMapka na Stogach. Wówczas na numer alarmowy strażników miejskich zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jej pies utknął w głębokiej dziurze.

Na miejsce pojechali funkcjonariusze. Faktycznie, niewielki psiak wpadł do głębokiego na około trzy metry wykopaliska, prawdopodobnie pozostałości po nielegalnym wydobyciu bursztynu. Jego opiekunka nie miała szans na samodzielne wyciągnięcie zwierzaka.

- Funkcjonariusze saperką poszerzyli otwór i przy pomocy poskromu wyciągnęli czworonoga na powierzchnię - przekazali strażnicy miejscy.

Leje po płukaniu bursztynu zagrożeniem dla ludzi i zwierzątTo kolejny przypadek niebezpiecznego wypadku związanego z działalnością nielegalnych bursztynników. Kilka miesięcy temu jeden z naszych czytelników zgłosił nam, że podczas spaceru po lesie do wypłukanego przez wodę krateru wpadł jego sześcioletni syn.

Sześciolatek wpadł do dziury po płukaniu bursztynu na Stogach Sześciolatek wpadł do dziury po płukaniu bursztynu na Stogach

Nielegalne wydobycie bursztynu na łąkach i w lasach to problem, z którym ani miasto, ani policja nie mogą sobie poradzić od lat. Doraźne kontrole przynoszą skutek na chwilę. A płukanie kopalnej żywicy, po której w lesie zostają głębokie kratery, trwa w najlepsze.

Tak wyglądają dziury po płukaniu bursztynu na Stogach. Film archiwalny.

szym

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (175)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane