Fakty i opinie

stat

Pokazy lotnicze wrócą latem do Gdyni

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia Aerobaltic. Pokazy lotnicze przez cały weekend

Pierwsza edycja pokazów lotniczych zachęciła organizatorów do rozszerzenia formuły.
Pierwsza edycja pokazów lotniczych zachęciła organizatorów do rozszerzenia formuły. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Druga edycja pokazów Gdynia Aerobaltic ma przynieść nawet dwukrotnie więcej atrakcji dla miłośników akrobacji lotniczych połączonych z pirotechniką. Trzydniowa impreza, która odbędzie się w dniach od 17 do 19 sierpnia, przeniesie się częściowo z plaży zobacz na mapie Gdyni na lotnisko na Babich Dołach zobacz na mapie Gdyni, gdzie jednak za wstęp na pokazy trzeba będzie prawdopodobnie zapłacić.Czy to dobrze, że pokazy lotnicze znów odbędą się w Gdyni?

tak, czekam na imprezę z niecierpliwością 54%
raczej tak, ale liczę na więcej atrakcji niż w tym roku 20%
raczej nie, impreza może nie przyciągnąć po raz kolejny tylu widzów 4%
nie, miasto nie powinno wydawać pieniędzy na takie imprezy 22%
zakończona Łącznie głosów: 892
Latem pokazy lotnicze po trzech latach wróciły nad gdyńską plażę. Widowisko składało się z dwóch podstawowych elementów: samych lotów oraz części audiowizualnej.

Wstęp na dwudniową imprezę był bezpłatny, więc przyciągnął do centrum Gdyni rzeszę widzów ciekawych atrakcji. Jak wyliczyli organizatorzy, w ciągu dnia przewinęło się ich 200 tysięcy, a obłożenie w hotelach było 100-procentowe.

Zobacz relację z pokazów Gdynia Aerobaltic 2017

Dobry odbiór imprezy spowodował w tym roku zwiększoną dawkę atrakcji. Pokazy pod nazwą Gdynia Aerobaltic 2018 potrwają przez trzy dni: od 17 do 19 sierpnia.

Na plaży za darmo, na lotnisku z biletemW piątek 17 sierpnia po południu i wieczorem lotnicy będą pokazywali swoje umiejętności latając po niebie nad plażą, a pokazy odbywać będą się z wykorzystaniem świateł i efektów pirotechnicznych. Drugiego dnia, w sobotę, loty ponownie będzie można obserwować z plaży, ale od rana sporo będzie działo się także na lotnisku w Babich Dołach.

Sporo działo się także na plaży, gdzie zgromadzeni mogli uczestniczyć w pokazie audiowizualnym. W tym roku będzie podobnie.
Sporo działo się także na plaży, gdzie zgromadzeni mogli uczestniczyć w pokazie audiowizualnym. W tym roku będzie podobnie. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Jak zapowiadają organizatorzy, od ok. 10 do godz. 17 zgromadzeni na terenie lotniska widzowie będą mogli obserwować moment startu i lądowania, ale także obejrzeć samoloty i porozmawiać z pilotami. W niedzielę 19 sierpnia pokazów nad morzem nie będzie, ale chętni będą mogli udać się na lotnisko w Babich Dołach. Dodatkową atrakcją będą w przyszłym roku demonstracje możliwości maszyn bojowych i prezentacje samolotów militarnych.

Zobacz również: Wojskowe samoloty na niebie Trójmiasta

Pokazy na plaży będą bezpłatne, ale żeby zobaczyć maszyny i pilotów na lotnisku w Babich Dołach, trzeba będzie zapłacić - prawdopodobnie kilkanaście złotych.

Pełen program w czerwcuJak zdradzają przedstawiciele organizatora, rozmowy z grupami akrobacyjnymi są nadal prowadzone. Wiadomo, że w Gdyni na pewno wystąpi łotewska grupa Baltic Bees. To istniejący od 2008 roku jeden z dwóch cywilnych zespołów akrobacyjnych na Starym Kontynencie latający na samolotach odrzutowych.

Park maszyn na gdyńskim lotnisku podczas pierwszej edycji imprezy


- Załogi i pełny program imprezy ujawnimy dopiero w czerwcu. Najważniejsze dla nas było wydłużenie czasu trwania imprezy do trzech dni. Dzięki temu będziemy mogli zaprezentować widzom dwukrotnie więcej statków powietrznych oraz przygotować dla nich dodatkowe atrakcje, których nie było podczas tegorocznej edycji - zapowiada Hubert Topoliński, wiceprezes firmy Aeropact.

Konieczne większe zaangażowanie miastaWięcej atrakcji oznacza również większe koszty imprezy. Tegoroczne pokazy Gdynia Aerobaltic kosztowały 1,6 mln zł. Miasto za promocję podczas wydarzenia zapłaciło 640 tys. zł.

W 2018 roku konieczna może być wyższa kwota, bo trzeba będzie m.in. zapewnić chętnym odpowiedni dojazd na lotnisko w Babich Dołach.

- Rozmawiając dwa lata temu o tym, by pokazy zorganizować w Gdyni, wiedzieliśmy, że chcemy, by było to wydarzenie cykliczne. Zdajemy sobie sprawę, że w następnym roku będziemy musieli jeszcze bardziej zaangażować się w to wydarzenie, które będzie miało rozszerzoną formułę - zapowiada Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Zobacz jak wyglądały zeszłoroczne pokazy Gdynia Aerobaltic

Opinie (226) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.