• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Policjant szukał na targu sadzonek, znalazł amunicję

Piotr Weltrowski
20 maja 2024, godz. 20:00 
Opinie (225)
  • Znaleziona wśród staroci amunicja.
  • Obaj mężczyźni handlowali starociami.

Oficer prasowy gdańskiej policji poszedł na targ na Przymorzu szukać sadzonek pomidorów. Zamiast nich znalazł jednak ostrą amunicję do broni - bo taki towar na swoim straganie oferowało dwóch handlujących starociami mężczyzn. Okazało się, że faktycznie sprzedawali amunicję, na posiadanie której trzeba mieć zezwolenie.Widzisz, że ktoś handluje na targu czymś nielegalnym, co robisz?

Sobotni poranek zapowiadał słoneczny dzień. Idealny, aby popracować w domowym ogrodzie. Maj to czas, kiedy sadzi się do gruntu pomidory. I w taki sposób właśnie chciał spożytkować wolną sobotę Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy gdańskiej policji.

- Funkcjonariusz z gdańskiej komendy miejskiej postanowił wybrać się na targowisko, gdzie jest duży wybór różnych sadzonek warzyw. Gdy policjant na targowisku przemieszczał się w kierunku strefy ogrodniczej, zauważył wśród tzw. staroci przeźroczyste, plastikowe pudełko z podejrzaną zawartością. Jego uwagę przykuły przedmioty wyglądające jak naboje - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Policjant przedstawił się sprzedającemu, okazał legitymację służbową i... poinformował go, że w związku z podejrzeniem, że jest to amunicja do broni palnej, zostaje zatrzymany. Natychmiast powiadomił też o sprawie oficera dyżurnego, który skierował na miejsce policyjny patrol.- Po chwili do stoiska podszedł inny mężczyzna i powiedział, że razem sprzedają wystawione przedmioty. Ten mężczyzna również został zatrzymany. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, wylegitymowali obu i zabezpieczyli pudełko z nabojami - mówi Ciska.
  • Dwaj mężczyźni handlujący amunicją zostali zatrzymani.
  • Dwaj mężczyźni handlujący amunicją zostali zatrzymani.
Co ciekawe, zatrzymani to 52-letni obywatel Federacji Rosyjskiej oraz 41-latek z Ukrainy.

Zabezpieczona amunicja została przekazana do badań biegłemu sądowemu z zakresu balistyki, który już potwierdził, że to naboje 8 mm do pistoletu, na posiadanie których konieczne jest zezwolenie.- Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania handlu amunicją bez wymaganego zezwolenia, zostali też objęciu policyjnym dozorem, połączonym z zakazem opuszczania kraju - dodaje Ciska.
Warto tu zauważyć, że kary za handel amunicją, a nawet próbę handlu amunicją są bardzo wysokie. W Polsce grozi za oba te przestępstwa do 10 lat więzienia.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (225)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane