Fakty i opinie

Policyjne pościgi w Trójmieście

Zatrzymanie volkswagena na ul. Morskiej

Policjanci z Gdańska zatrzymali w poniedziałek po południu po pościgu przy ul. Czermińskiego zobacz na mapie Gdańska samochód z kilkoma pasażerami w środku. Z kolei w Gdyni aż trzy radiowozy goniły uciekającego wieczorem w centrum miasta mężczyznę. Na razie nie wiadomo, czy zatrzymania są ze sobą powiązane.Aktualizacja godz. 9:13 Zatrzymany w poniedziałek wieczorem w Gdyni kierowca ma 56 lat. Jest mieszkańcem województwa warmińsko-mazurskiego. W trakcie zatrzymania był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do badania na obecność narkotyków.

- W samochodzie narkotyków nie znaleziono. Od kilku dni niezatrzymanie pojazdu do kontroli jest przestępstwem. Kierowcy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - informuje Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.


Aktualizacja godz. 22:20 Po godz. 21 rozpoczął się w Gdyni pościg za kierowcą samochodu volkswagen touran. Według oficjalnych informacji samochód nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.


Wezwano posiłki i w akcji brały udział ostatecznie trzy radiowozy. Według świadków, uciekinier jechał m.in. ul. Śląską zobacz na mapie Gdyni pod prąd oraz Warszawską. Do zatrzymania doszło ostatecznie na ul. Morskiej zobacz na mapie Gdyni.

Na razie nie wiadomo, co dalej stanie się z kierowcą.

- Trwają czynności z jego udziałem - mówi Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Część policyjnego pościgu na Śląskiej
Czy przestępcy uciekający przed policją powinni dostawać wyższe kary?

tak, bo stwarzają dodatkowe zagrożenie dla innych 87%
to zależy czy uciekają na piechotę czy np. samochodem 6%
nie, kary powinny być wymierzane przede wszystkim za przestępstwo 7%
zakończona Łącznie głosów: 2931
W Gdańsku najpierw do pościgu policjantów, a później do zatrzymania doszło w poniedziałek po godz. 13.

- Oba pędziły naprawdę z ogromną prędkością. W zakręt z ul. Przywidzkiej zobacz na mapie Gdańska w prawo weszły z taką prędkością, że aż się zdziwiłem. Po chwili policjanci jadący fordem sprytnym manewrem zatrzymali opla insignię i wybiegli z bronią, celując do jadących nim osób - relacjonuje nasz czytelnik, który był świadkiem zatrzymania.
Mężczyźni zostali złapani przed rondem na ul. Czermińskiego. Po kilku minutach zaroiło się tam od radiowozów.

Nasz informator twierdzi, że są to zatrzymani na gorącym uczynku złodzieje, ale policja nie potwierdza na razie tej informacji. Wiemy jednak, że samochód, którym uciekali, to opel insignia z bytowskimi numerami rejestracyjnymi.

Policjanci zatrzymali podejrzanych po brawurowym pościgu.
Policjanci zatrzymali podejrzanych po brawurowym pościgu. fot. Piotr/czytelnik Trojmiasto.pl
- Jedyne co mogę w tej chwili powiedzieć, to potwierdzić, że zatrzymania dokonali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku - mówi Aleksandra Siewert, rzecznik gdańskiej policji.
Funkcjonariusze twierdzą, że sprawa jest rozwojowa. Wszystko wskazuje więc na to, że nie wszyscy przestępcy zostali zatrzymani. Do sprawy będziemy więc wracać.

Opinie (178) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.