• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Polowanie w lesie przy osiedlu. Część mieszkańców oburzona

piw
13 listopada 2023, godz. 14:15  Raport
Opinie (297)
Najnowszy artykuł na ten temat Kobieta zaatakowana przez dzika przeżyła
Część mieszkańców Chwarzna była oburzona zorganizowaniem polowania tuż przy ich osiedlu, w miejscu, w którym w niedzielę bardzo wiele osób wchodzi do lasu i spaceruje. Zdjęcie poglądowe. Część mieszkańców Chwarzna była oburzona zorganizowaniem polowania tuż przy ich osiedlu, w miejscu, w którym w niedzielę bardzo wiele osób wchodzi do lasu i spaceruje. Zdjęcie poglądowe.

Polowanie na dziki w lesie tuż obok dużego osiedla? Część naszych czytelników była zbulwersowana, że do takiego wydarzenia doszło w niedzielę, w samo południe, w okolicy Chwarzna. Sprawdziliśmy - polowanie zorganizowało jedno z pomorskich kół łowieckich i było ono w pełni legalne.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Czy polowania powinny się odbywać tak blisko osiedli?

Do polowania doszło w lesie niedaleko ul. NiemenaMapka na Chwarznie. Znajduje się tam m.in. wejście do lasu i popularna trasa spacerowa, którą można dojść nawet do Pustek Cisowskich.

W niedziele bardzo dużo tam spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów. I to właśnie osoby, które wybrały się na spacer, zaalarmowały nas.

- Około godz. 12 odbyło się polowanie, w którym brało udział około 20 osób. Strzały, krzyki, nawoływania. Bez żadnego ostrzeżenia. Przy osiedlu, gdzie codziennie wiele osób chodzi na spacery, biega, jeździ rowerami. Czy to normalne? - napisał w niedzielę jeden z naszych czytelników w Raporcie z Trójmiasta.
Podobnych głosów pojawiło się więcej. Większość mieszkańców na myśli miała głównie bezpieczeństwo własne oraz bliskich.

Tak wyglądało w niedzielę wejście do lasu w Chwarznie. Tak wyglądało w niedzielę wejście do lasu w Chwarznie.
- Polowanie zaczęło się już w południe. Wychodząc z osiedla minęłam sporą grupę ludzi z bronią i agresywnymi psami. Kto wyraża zgodę na takie zabawy w niedzielę? To dzień wolny od pracy, a przy ładniej pogodzie też czas spacerów z dziećmi czy psami do lasu. Tymczasem cały wjazd do lasu był zastawiony samochodami. Ktoś tu igra z losem - napisała jedna z mieszkanek.
Część mieszkańców zwróciła też uwagę na fakt, że na stronie miasta, w sekcji komunikatów, gdzie publikowane są informacje o terminach polowań zbiorowych, żadnych informacji o polowaniu w tym akurat rejonie i tego dnia nie było.

Polowanie legalne, ale... komunikat spadł ze stronySprawdziliśmy, na stronach miasta publikowane są informacje o polowaniach zbiorowych. Aktualnie na stronie Gdyni można znaleźć dwa takie komunikaty dotyczące polowań organizowanych przez dwa różne koła łowieckie.Większość z nich organizowana jest zresztą w regionie, z dala od miasta. W okolicy samej Gdyni odbyć ma się w tym roku jedno: 17 grudnia 2023 r., w godz. 8-14, właśnie w okolicy Chwaszczyna.

Informacji o niedzielnym polowaniu nie znaleźliśmy. Zapytaliśmy o sprawę policję - powiedziano nam, że w niedzielę były zgłoszenia dotyczące polowania, ale po sprawdzeniu ustalono, że było to legalne i zgłoszone wcześniej polowanie - odstrzał dzików.

13:50 12 LISTOPADA 23

Strzelanie do dzików w Gdyni Chwarzno przy ul. Niemena (19 opinii)

Dzis , 12.11.23 kolo godz 12 nagle odbylo sie zorganizowane polowanie przez myśliwych, okolo 20 osob. Strzaly, krzyki, nawolywania. Bez zadnego ostrzezenia. Przy osiedlu gdzie codziennie wiele osob chodzi na spacery, biega, jezdzi rowerami. Czy to jest normalne? Jestem wstrzasniety tym co zaszlo!!!
Dzis , 12.11.23 kolo godz 12 nagle odbylo sie zorganizowane polowanie przez myśliwych, okolo 20 osob. Strzaly, krzyki, nawolywania. Bez zadnego ostrzezenia. Przy osiedlu gdzie codziennie wiele osob chodzi na spacery, biega, jezdzi rowerami. Czy to jest normalne? Jestem wstrzasniety tym co zaszlo!!!


Zwróciliśmy się również do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Urzędzie Miasta Gdyni, gdzie koła łowieckie zgłaszać muszą polowania zbiorowe.

Powiedziano nam, że zgłoszenie dotyczące niedzielnego polowania wpłynęło prawidłowo na piśmie. Zdaniem urzędników, komunikat w tej sprawie był publikowany, tylko wcześniej i mógł już ze strony "spaść".
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (297)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane