• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

"Pomoc dla seniora" - nowe usługi dla osób starszych

15 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
- Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, niesamodzielnych i ich rodzin, postanowiłam założyć firmę użyteczną społecznie, która będzie świadczyć konkretne usługi pomocowe przy jednoczesnym zapewnieniu poczucia zaopiekowania i wysłuchania seniora - mówi Kamila Orzechowska-Wrzosek. - Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, niesamodzielnych i ich rodzin, postanowiłam założyć firmę użyteczną społecznie, która będzie świadczyć konkretne usługi pomocowe przy jednoczesnym zapewnieniu poczucia zaopiekowania i wysłuchania seniora - mówi Kamila Orzechowska-Wrzosek.

Zakupy, sprzątanie, wyjście do lekarza czy drobne naprawy - dla większości osób te czynności nie wydają się problematyczne, jednak dla wielu seniorów wraz z wiekiem wiążą się z ogromnym wysiłkiem. - Jest to niemały problem także dla rodzin tychże osób, które mimo dobrych chęci nie zawsze mają odpowiednią ilość czasu czy możliwości, by zaspokoić najpilniejsze potrzeby seniora - mówi Kamila Orzechowska-Wrzosek z firmy "Pomoc dla seniora".Problem starzenia się społeczeństwa jest jednym z wyzwań współczesnego świata. Eksperci ONZ przewidują, że do 2030 r. w Europie odsetek ludności powyżej 65. roku życia wyniesie 23,8 proc. W związku z prognozami będzie rosło zapotrzebowanie na usługi na rzecz osób starszych, również takie, które będą wykonywane w miejscu zamieszkania seniora.

Zakupy - niby prosta czynność, jednak dla wielu osób starszych to duży problemWiele osób starszych ze względu na wiek, stan zdrowia, samotność czy bariery architektoniczne na pewnym etapie swojego życia zostaje niejako "uwięzionych" w swoich domach czy mieszkaniach. Rodzina, jeśli jest blisko, wspiera seniora w realizacji codziennych spraw i obowiązków. Spory problem i wyzwanie pojawiają się w momencie, gdy rodzina jest daleko lub nie ma jej wcale. W odpowiedzi na rosnące i niezaspokojone potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych w zakresie realizacji codziennych obowiązków powstała firma "Pomoc dla Seniora".

- Zakupy - niby prosta, codzienna czynność, jednak dla wielu osób starszych, mających problem ze swobodnym poruszaniem się - realny codzienny kłopot. Jest to niemały problem także dla rodzin tychże osób, które mimo dobrych chęci nie zawsze mają odpowiednią ilość czasu czy możliwości, by zaspokoić najpilniejsze potrzeby seniora - mówi Kamila Orzechowska-Wrzosek, właściciel firmy.

Szeroka oferta wsparcia"Pomoc dla seniora" to jednak nie tylko pomoc przy realizacji i transporcie zakupów. To również asystowanie podczas wizyt lekarskich itp., wsparcie fachowca tzw. "złotej rączki", pomocy domowej (sprzątania) oraz usługi o charakterze opiekuńczym. Oferta jest realizowana na terenie Gdyni, Sopotu, Gdańska, Rumi i gminy Kosakowo. "Pomoc dla Seniora" świadczy następujące usługi:

 • zakupy z dostawą do domu (spożywcze, drogeryjne, apteczne, medyczne i inne),
 • fachowe usługi naprawczo-remontowe, tzw. "złota rączka",
 • asystowanie i transport m.in. na wizytę lekarską,
 • pomoc domowa (m.in. sprzątanie),
 • opieka (towarzystwo, wspólne spędzanie czasu, spacery, zabiegi pielęgnacyjno-higieniczne).

- Wiem, że opieka nad osobą starszą jest wymagającym zadaniem. Wiem także, że znalezienie zaufanej osoby do pomocy również bywa trudnym i długim procesem. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, niesamodzielnych i ich rodzin, postanowiłam założyć firmę użyteczną społecznie, która będzie świadczyć konkretne usługi pomocowe przy jednoczesnym zapewnieniu poczucia zaopiekowania i wysłuchania seniora - dodaje Kamila Orzechowska-Wrzosek
Co wyróżnia "Pomoc dla seniora?

 • wieloletnie doświadczenie w pomaganiu,
 • zindywidualizowane i podmiotowe podejście do klienta,
 • uśmiech i zrozumienie potrzeb oraz oczekiwań klienta,
 • uczciwość i rzetelność,
 • wysoka jakość usług w preferencyjnej cenie.


Informacje o cenach znajdziemy na stronie internetowej.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (38)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane