• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pościg na Morskiej za złodziejem auta

Patsz
1 lutego 2024, godz. 13:30 
Opinie (109)
Mężczyzna został zatrzymany po pościgu na ul. Morskiej. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu na ul. Morskiej.

26-letni mieszkaniec Gdańska ukradł w środę wieczorem samochód marki Hyundai w Pucku, a później przyjechał nim do Gdyni. Dzięki czujności gdyńskich policjantów, którzy wiedzieli o kradzieży, po pościgu został zatrzymany na ul. MorskiejMapka. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.Czy jeżdżąc wieczorem po ulicach, widzisz patrole policji?

Policjanci z Gdyni o tym, że w Pucku miało dojść do kradzieży osobowego hyundaia, zostali poinformowani ok. godz. 22:45.

- Patrol Policji z Chyloni, będąc na skrzyżowaniu ul. Swarzewskiej z ul. Kartuską, zauważył pojazd jadący w kierunku ul. Morskiej, który odpowiadał pojazdowi z komunikatu. W związku z powyższym policjanci użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych, aby zatrzymać kierowcę hyundaia do kontroli drogowej - mówi Jolanta Grunert, rzecznik KMP w Gdyni.


Przyspieszył, zamiast się zatrzymaćKierowca nie zatrzymał się, tylko gwałtownie przyspieszył, nie reagując na żadne sygnały. Na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej z ul. Morską skręcił w lewo w ul. Morską w kierunku Rumi.

W pewnym momencie przed uciekającym pojawiły się dwa samochody na obu pasach ruchu, więc zaczął gwałtownie hamować, w wyniku czego nie opanował pojazdu i uderzył w krawężnik, wjechał na chodnik, a następnie w żywopłot.Próbował uciekać pieszoKierowca wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo, ale po chwili został zatrzymany. Okazało się, ze uciekający to 26-letni mieszkaniec Gdańska.

- Na pytanie, dlaczego się nie zatrzymał do kontroli, oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci sprawdzili samochód w systemie i potwierdzili fakt, że jest pojazdem ukradzionym w Pucku - wyjaśnia Jolanta Grunert.
Mężczyzna został zatrzymany, za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Quiz Kryminalne Trójmiasto. Średni wynik 74%

Kryminalne Trójmiasto.

Rozpocznij quiz
Patsz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (109)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane