• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Poważny zarzut za oślepianie pilotów śmigłowca

bra
22 maja 2024, godz. 12:30 
Opinie (146)
Mężczyzna oślepiał pilota wiązką lasera z łuku bloczkowego. Mężczyzna oślepiał pilota wiązką lasera z łuku bloczkowego.

Mężczyzna, który w czasie derbów Trójmiasta oślepiał wiązką lasera z łuku załogę policyjnego śmigłowca, usłyszał zarzuty spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lotniczym. Za taki czyn grozi do 8 lat więzienia. Wcześniej mowa była zaledwie o rocznej karze.Oślepiałe(a)ś kiedyś kogoś laserem?

Było już dawno po niedzielnym meczu, gdy piloci policyjnego śmigłowca przekazali swoim kolegom na dole informację, że ktoś oślepia ich laserem.

Wskazali im też miejsce, skąd wypuszczana była wiązka.

Policjanci udali się na al. Zwycięstwa, gdzie wciąż przebywał sprawca. Był nim pijany 50-latek z Gdyni, od którego było wyraźnie czuć alkohol. Po zbadaniu okazało się, że miał promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymany 50-latek, który oślepiał laserem załogę policyjnego śmigłowca. Zatrzymany 50-latek, który oślepiał laserem załogę policyjnego śmigłowca.
Kryminalni zabezpieczyli latarkę i łuk bloczkowy wraz z laserem.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzuty.

Pierwotnie - jak mówili policjanci - za to przestępstwo, zgodnie z ustawą Prawa Lotniczego, grozić mu mogło do roku pozbawienia wolności. Ostatecznie jednak zarzuty okazały się dużo poważniejsze i za kratkami może spędzić nawet osiem lat.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd.
bra

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (146)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane