Fakty i opinie

stat

Pożary w Gdańsku. Płonął pustostan na Przeróbce i trawa

Pożar pustostanu na terenie dawnych ZNTK w Gdańsku

Dwa niebezpiecznie wyglądające pożary w Gdańsku. Duże zadymienie w kierunku centrum miasta powodował pożar pustostanu na terenie dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego oraz opon i śmieci na Przeróbce zobacz na mapie Gdańska, a także płonące trawy.Aktualizacja godz. 20.20 Strażacy dogaszają pożary. Na Przeróbce pojawiły się ostatecznie dwa zastępy strażaków. Na Równej do płonącej trawy wysłano jeden zastęp. W międzyczasie okazało się, że płonie jeszcze trawa przy ul. Owsianej. Tam pożar gasił także jeden zastęp. W zdarzeniach nikt nie został poszkodowany.


Nad Gdańskiem może unosić się jeszcze czarny dym po ugaszonych pożarach.


Pożar, powodujący spore zadymienie kierujące się w stronę centrum Gdańska, wybuchł około godz. 19 w niedzielę, w pustostanie na Przeróbce przy ul. Przetocznej zobacz na mapie Gdańska.

Pożar pustostanu na Przeróbce


Jak informuje nasz reporter będący na miejscu, to teren dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego objęty ochroną konserwatorską. Zadymienie było spowodowane tym, że zapaliły się też śmieci w tym opony. Na miejscu pożar gaszą trzy zastępy strażaków.

W niedzielę po godz. 19 strażacy dostali też zgłoszenie o palących się trawach na Oruni przy ul. Równej. zobacz na mapie Gdańska

Widok na pożar traw przy ul. Równej na Oruni


Na razie nie wiadomo nic o osobach poszkodowanych.

Pożary widać było z kilku kilometrów


Opinie (85) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.