• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pozwolenie na budowę marketu w miejscu po salonie samochodowym

Michał Brancewicz
14 lutego 2024, godz. 07:00 
Opinie (204)
Po charakterystycznym budynku salonu Volvo nie ma już śladu. Budowa nowego obiektu się jeszcze nie rozpoczęła, ale wkrótce może się to zmienić.  Po charakterystycznym budynku salonu Volvo nie ma już śladu. Budowa nowego obiektu się jeszcze nie rozpoczęła, ale wkrótce może się to zmienić.

Dwa lata temu informowaliśmy o tym, że Lidl złożył wniosek o pozwolenie na zburzenie salonu samochodowego przy ul. Kartuskiej 410Mapka na Jasieniu. Obiekt już dawno temu zniknął, ale właściciel sieci marketów dopiero teraz dostał pozwolenie na budowę.Liczba marketów spożywczych w twojej okolicy:

Informacja o planach budowy nowego marketu sieci Lidl wywołała spore poruszenie. Od tego momentu minęły jednak ponad dwa lata. Charakterystyczny, zaokrąglony budynek już dawno zniknął, ale budowa nowego sklepu wciąż się nie rozpoczęła.

- Czy wiadomo, kiedy ruszy budowa Lidla, która była u państwa zapowiadana? Nie ukrywam, że akurat sklep w tym miejscu bardzo by się przydał mieszkańcom dzielnicy. Dostępne sklepy i ich parkingi w okolicy są przepełnione. Osiedla w rejonie ulicy Myśliwskiej cały czas się rozbudowują - napisał do nas w połowie zeszłego roku pan Wojciech.


Dopiero drugi wniosek otrzymał pozwolenie na budowęWówczas nie mogliśmy powiedzieć jeszcze nic poza tym, że wniosek o pozwolenie na budowę z lipca 2022 roku pozostał bez rozpatrzenia. W lipcu 2023 Lidl złożył kolejny wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowo-usługowego.

Tym razem się udało. Zgoda została wydana przed kilkoma dniami, a dokładnie 9 lutego. Zgodnie z zapisami miejscowego planu może tu powstać budynek usługowy o wysokości do 12 metrów z dowolnym kształtem dachu.

Czy to oznacza rychły początek prac? Zapytaliśmy o to inwestora i czekamy na odpowiedź.Od 2022 roku salon Volvo działa przy ul. Uczniowskiej. Od 2022 roku salon Volvo działa przy ul. Uczniowskiej.
W 2022 roku dealer Volvo Drywa zamienił obiekt przy ul. Kartuskiej na nowoczesny salon zlokalizowany przy ul. Uczniowskiej 40Mapka. Kompleks liczy niespełna 14 tys. m sześc. kubatury. Oferuje klientom obszerną strefę ekspozycyjną nowych, jak i używanych aut objętych programem Volvo Selekt oraz autoryzowany serwis.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (204)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane