Fakty i opinie

stat

Wraca ruch na obwodnicy w kierunku A1

Kierowcy ciężarówki udało się wyjść z pojazdu o własnych siłach. Wciąż trwają utrudnienia na obwodnicy w kierunku autostrady A1.
Kierowcy ciężarówki udało się wyjść z pojazdu o własnych siłach. Wciąż trwają utrudnienia na obwodnicy w kierunku autostrady A1. fot. Czytelnik / trojmiasto.pl

Około godz. 9:30 przewróciła się ciężarówka na obwodnicy w Kowalach zobacz na mapie Gdańska i sparaliżowała ruch na ekspresówce. Jej usuwanie zajęło służbom blisko sześć godzin. Po godz. 15 ruch został przywrócony.AKTUALIZACJA, godz. 15:05


Jak informuje Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA - Właśnie otwieramy dla ruchu jezdnię S6 w Kowalach w kierunku Łodzi. Trochę potrwa zlikwidowanie zatoru.
TIR przewrócił się na wysokości węzła Kowale około godz. 9:30, blokując tym samym dwa pasy ruchu w kierunku autostrady A1. GDKKiA przed godz. 11 informowała, że usuwanie skutków wypadku potrwa przynajmniej trzy godziny.

- Trwa akcja neutralizowania dużego wycieku paliwa przez strażaków - informują służby drogowe.
Korek na obwodnicy w rejonie Kowal utworzył się zarówno w stronę A1, jak i Gdyni. Służby apelują do kierowców, by nie zwalniali tylko po to, by zobaczyć przewrócony pojazd, bo takie zachowanie może grozić kolejnymi kolizjami.

Korek w kierunku A1 zaczyna się przed węzłem Karczemki zobacz na mapie Gdańska, alternatywną trasą jest al. Armii Krajowej zobacz na mapie Gdańska.

Niektórzy kierowcy uciekają z korka jadąc obwodnicą pod prąd.

Kierowcy przed węzłem Karczemki zaczynają jechać pod prąd