Fakty i opinie

Przywitaliśmy Nowy Rok w Trójmieście

Trójmiasto pożegnało 2020 rok z ewidentną ulgą i nadzieją, że następny będzie znacznie lepszy od poprzedniego. Ze względu na obostrzenia pandemiczne większość z nas spędziła sylwestra w domu. Fajerwerków było mniej niż zwykle, ale i tak było co oglądać.Jak obchodziła(e)ś tego sylwestra?

na imprezie domowej 27%
w domu, ale tylko z domownikami 54%
na zorganizowanej imprezie 5%
przespała(e)m północ 14%
zakończona Łącznie głosów: 3471
O tym, że ten sylwester będzie wyjątkowy, wiadomo było od dawna. Dystans społeczny, zamknięte hotele i pensjonaty (przynajmniej w teorii) oraz restauracje. Zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób - już to wystarczyło, by większość nie snuła imprezowych planów na ten szczególny dla wielu osób. Oliwy do ognia dolał premier Mateusz Morawiecki, najpierw ogłaszając zakaz przemieszczania się w godz. 19-6, potem się z niego wycofując, ale pozostawiając obowiązujące rozporządzenie. Ostatecznie zakaz-niezakaz spełnił swoją rolę, bo w miejscach publicznych zgromadzili się nieliczni.

Widać i słychać było to już po południu. Przed godz. 19 w niemal każdej dzielnicy Trójmiasta były minipokazy fajerwerków urządzane przez tych, którzy wcześniej zakupili petardy i sztuczne ognie, a nie chcieli narażać się na konsekwencje lub choćby dyskusje ze stróżami prawa. Po godz. 19 fajerwerków było znacznie mniej.

Filmy z fajerwerków nad Trójmiastem. Czytelnicy zasypali nas nagraniami z Gdańska, Gdyni i Sopotu.Przed północą niebo ponownie zaczęły rozświetlać kolorowe wybuchy. Kanonada była jednak zauważalnie mniejsza niż w ubiegłych latach. Z jednej strony ze względu na apele obrońców zwierząt, którzy regularnie przypominają, że głośne wybuchy to trauma dla większości naszych milusińskich. Z drugiej ze względu na obostrzenia pandemiczne, a także brak zorganizowanych imprez i pokazów.

Nie ma wątpliwości, że większość mieszkańców Trójmiasta żegna przedziwny rok 2020 bez żalu. Są jednak pozytywy tej sytuacji. Wiele wskazuje na to, że 2021 rok będzie lepszy od poprzedniego i na to liczymy!

Opinie wybrane


wszystkie opinie (268)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »