• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Psa w rozgrzanym aucie nie zostawisz, ale uwiązanego do słupa zimą już tak?

Szymon Zięba
6 grudnia 2023, godz. 10:15  Raport
Opinie (497)

Pies został przywiązany do metalowego słupka przy jednym z marketów.

Wiele osób widząc psa zostawionego w rozgrzanym aucie zadzwoni na straż miejską czy policję. Niektórzy posuną się nawet do wybicia szyby w pojeździe. Dlaczego więc nie reagujemy, gdy zwierzęta zimą przywiązywane są do słupów czy drzew, gdy ich właściciele w tym czasie robią zakupy? Mało kto wie, że za takie działanie grozi grzywna, nawet do tysiąca złotych.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Czy powinno się surowiej podchodzić do właścicieli uwiązujących psy przy sklepach?

Kilkukrotnie byłem świadkiem sytuacji, kiedy to zdezorientowany czworonóg szarpał się na smyczy i szczekał, a osoby, które chciały wejść do sklepu, omijały zwierzę szerokim łukiem, nie mając gwarancji czy pies, np. nie jest agresywny.

Z drugiej strony - na co uwagę zwracają również behawioryści - zostawianie psa przywiązanego przed sklepem, gdy właściciel idzie na zakupy, dezorientuje zwierzę i wywołuje u niego niepotrzebny stres.

Czarę goryczy przelewają natomiast sytuacje, do których dochodzi w ostatnich dniach: gdy w Trójmieście panują niskie, często ujemne temperatury.

Pies zostawiony przy sklepie czeka na właściciela.Do jednej z nich doszło kilka dni temu. Mroźna, zimowa aura nie przeszkodziła pewnemu starszemu mężczyźnie na zostawienie swojego pupila przed jednym ze sklepów, w którym spędził dłuższą chwilę.

W tym czasie zwierzę najpierw oszczekiwało przechodniów, potem już tylko trzęsło się z zimna, wypatrując właściciela. O incydencie poinformował nas czytelnik w Raporcie z Trójmiasta.

17:24 4 GRUDNIA 23

Biedny psiak w śniegu czeka pod sklepem (56 opinii)

Idziesz na zakupy? Nie bierz psa! To dla niego zadna przyjemność, tylko stres...
Idziesz na zakupy? Nie bierz psa! To dla niego zadna przyjemność, tylko stres...


Tymczasem mało kto wie, że takie zachowanie to naruszenie obowiązujących przepisów. 10 kwietnia 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, które dotyczy zmiany wysokości grzywien za niektóre wykroczenia.Wprowadziło ono m.in. wyższe kary dla opiekunów zwierząt, którzy nie zachowują staranności w ich utrzymaniu. Zgodnie z art. 77. Kodeksu wykroczeń:

Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do tysiąca złotych albo karze nagany.

Psy wyczekujące na właściciela przy samych drzwiach marketu.Warto więc zapamiętać raz na zawsze: idziesz z psem na spacer? Nie wchodź do sklepu, jeżeli musisz przywiązać psa do barierki, drzewa czy słupa. To stwarza zagrożenie nie tylko dla przechodniów, ale niepotrzebnie stresuje zwierzę.W Trójmieście panują ujemne temperatury. Krajobraz jest piękny, ale zostawienie psa w takich warunkach na podwórku, może źle się skończyć.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (497)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane